Енергетична революція: Вартість сонячної енергії може впасти "майже до нуля" у 2030-2040-х роках

Зростання масштабів виробництва і продовження падіння цін на сонячні модулі в поєднанні з низькими процентними ставками забезпечать подальше зниження вартості одиниці енергії в фотоелектричній сонячній енергетиці.

Інститут економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA) опублікував невеличку доповідь «ВДЕ продовжують бити рекорди попри вплив COVID-19», повідомляють Патріоти України.

У доповіді перераховуються цінові успіхи сонячної енергетики досягнуті в поточному році. Йдеться про останній рекорд в ОАЕ, де за результатами конкурсного відбору ціна сонячної кВт*г склала 1,35 цента США (квітень 2020), і про попередній, січневий рекорд в Катарі, який був встановлений за участю нафтогазового концерну Total (1,567 цента за кВт *г).

Загалом, наводиться досить багато прикладів недавніх «знакових» угод на ринку ВДЕ. Крім того, в доповіді формулюється прогноз: «до 2030-2040 років витрати на виробництво змінної відновлюваної енергії (VRE) з нульовими викидами будуть близькі до нуля в багатьох областях з високоякісними [сонячними] ресурсами по всьому світу (від Арізони до Іспанії, Раджастхану і Північного Квінсленда).

При цьому автори посилаються на думку ряду визнаних експертів у галузі енергетичних технологій, «таких як Майкл Лібрайх». В якості ще однієї ілюстрації тренду на зниження вартості сонячної енергії наводиться відомий графік аналітика Рамеза Наама, що показує, як буде продовжуватися «сонячна дефляція»:

Зростання масштабів виробництва і продовження падіння цін на сонячні модулі в поєднанні з низькими процентними ставками забезпечать подальше зниження вартості одиниці енергії в фотоелектричній сонячній енергетиці. У регіонах з найвищою інсоляцією це призведе до падіння LCOE проєктів нижче 1 цента за кВт*г. Уже в нинішньому десятилітті.

Джерело: Електровісті

Турецький експорт у РФ у першому півріччі досягнув восьмирічного максимуму, - західні ЗМІ

субота, 13 серпень 2022, 14:00

Експорт турецьких товарів до Росії у першому півріччі досяг восьмирічного максимуму у майже 3 млрд доларів. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаїлоглу зазначив, що торгівля автомобілями з Росією...

Fitch і S&P погіршили рейтинг України до обмеженого дефолту

субота, 13 серпень 2022, 10:50

Нещодавно у Міністерстві фінансів заявили, що терміни погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі також відтерміновуються на цей період. Таким чином Україна за ці два роки зможе зекономити майже 6 мілья...