Оператор всіх атомних електростанцій України держкомпанія НАЕК "Енергоатом" не встигне відремонтувати енергоблок №2 Хмельницької АЕС, щоб той працював взимку на повну потужність, передають Патріоти України.
Як повідомляє народний депутат Ярослав Железняк в Телеграм-каналі, компанія скасувала тендер, бо підрядник запропонував занадто низьку ціну за виконані роботи.
В опалювальному сезоні 2023-2024 років енергоблок №2 ХАЕС буде працювати не на повну потужність, замість 1000 МВт він буде генерувати тільки 830-850 МВт.
Железняк пояснив, що так відбуватиметься через те, що турбіну енергоблока потрібно відремонтувати. "Енергоатом" ще 30 березня оголосив тендер на суму 580 млн грн очікуваної вартості робіт. На тендер подалася державна компанія "Укренергомашини", запропонувавши за це 290 млн грн, тобто на 300 млн грн менше.
"Енергоатом" починає крутитися змінювати щось, коротше "Укренергомашини" тричі звертається до АМКУ зі скаргами на дискримінаційні умови тендеру. І доводить свою правоту. В результаті 21 вересня, не дивлячись на колосальну потребу в ремонті турбіни, "Енергоатом" їх скасовує. Причина - відсутнє фінансування", - обурюється депутат.
При цьому, варто нагадати, що ще пару місяців тому "Енергоатом" готовий був заплатити більше 281 млн грн за електроавтобуси, тендер тричі переносився, але так і не відбувся через суспільний резонанс.
"Мені треба пояснювати, що пішло не так в цій схемі і чому в результаті тендер скасували, коли поставили суму на 300 млн менше? Чи самі здогадаєтесь? Ось де головна магія відбувається. Тому і так дивно виглядає, коли на таких об’ємах ще і "зусилля" на картриджі та беруші вони знаходять", - додав Железняк.
Варто зазначити, що останнім часом у ЗМІ потрапляє все більше документів, у яких державна компанія "Енергоатом", яка скаржилась не нестачу коштів і необхідність перегляду тарифів для населення, відверто задирає ціни при закупівлях товарів та послуг.
Видання "Наші гроші" пише, що "Енергоатом" вдвічі задрав ціни на бетон для проекту по переробці радіоактивних відходів на 168 млн грн.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....