"Епоха бідності" для когось закінчиться? Зарплати чиновникам підвищать з 1 січня (документ)

Національне агентство України з питань державної служби підготувало проект постанови Кабінету міністрів щодо оплати праці працівників державних органів. У 2022 посадові оклади зростуть на 9%. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на проект, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, мінімальний розмір посадового окладу не може бути меншим двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.

Оскільки прожитковий мінімум з 1 січня 2022 року становить 2481 гривню, спеціаліст державного органу буде отримувати не менше 4 962 гривень на місяць. Мінімальний посадовий оклад зросте на 9,3% (зараз - 4540 гривень).

Постановою затверджена Схема посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2022 році.

Оклад керівників апарату Верховної ради, Секретаріату Кабінету міністрів, Офісу президента, апарату Ради національної безпеки і оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Національної рада України з питань телебачення і радіомовлення встановлені на рівні 41 300 гривень (зростання на 9,3%).

Керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади із спеціальним статусом будуть отримувати 36 700 гривень (зростання на 9,2%).


Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...