Два виробники батарей для електромобілів готуються відкрити заводом на території Євросоюзу. Сукупні інвестиції в ці проєкти становитимуть приблизно 10 мільярдів євро. Як пише Reuters, ці угоди стануть можливими завдяки новим правилам держпідтримки «зеленої» енергетики, які ЄС запроваджує в рамках конкуренції зі США.
Так, шведська компанія Northvolt хоче побудувати в місті Хайде на півночі Німеччини гігафабрику, в яку інвестує від 3 до 5 мільярдів євро. Втім, проєкт вона запустить лише за умови отримання від держави субсидії у розмірі 600 мільйонів євро – останнє має схвалити Єврокомісія.
Northvolt і влада землі Шлезвіг-Гольштейн ще в березні минулого року підписали меморандум щодо взаєморозуміння, проте згодом шведи заявили, що замість Німеччини можуть побудувати завод у США через більш сприятливі умови з урахуванням субсидій і витрат. Це так званий Закон про зниження інфляції (IRS), який, зокрема, передбачає, що Штати витратять на підтримку відповідної індустрії до 430 мільярдів доларів.
Німецький завод Northvolt мають запустити у 2026 році. Його річна виробнича потужність становитиме 60 гігават-годин і приблизно 1 мільйон електромобілів. Підприємство забезпечить роботою щонайменше 3 тисячі осіб.
Тим часом тайванська фірма ProLogium обрала для будівництва свого першого закордонного заводу французьке місто Дюнкерк, хоча спочатку розглядалися варіанти локацій у Німеччині та Нідерландах. Цю угоду лобіював особисто президент Емманюель Макрон, і в підсумкуму в ProLogium визнали запропоновані Францією умови найбільш привабливими. Цей завод також мають ввести в експлуатацію у 2026 році.
Ініціативи на кшталт угоди з Northvolt перебувають у рамках загальної стратегії Євросоюзу, який намагається зменшити свою залежність від азіатських країн на фоні переходу від машин із ДВЗ до електромобілів. Водночас Європа залежить від Азії і щодо поставок відповідної сировини, включно з літієм, кобальтом і марганецем. Наступають і автовиробники: за останній рік частка китайських електромобілів на ринку Німеччини зросла втричі.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....