Ердоган дуже ризикує: Через зближення з РФ США можуть вивести свої компанії з Туреччини, чия економіка і без того не в ліпшому стані

Вашингтон може рекомендувати американським компаніям піти з Туреччини, якщо вона розвиватиме відносини з РФ. Приводом може стати укладання "формального економічного партнерства", повідомляє Politico, передають Патріоти України.

Білий дім може рекомендувати американським компаніям скоротити бізнес із Туреччиною, якщо Анкара та Москва укладуть "формальне економічне партнерство", повідомляє 17 серпня видання Politico із посиланням на джерело в адміністрації США.

"Ми думаємо, що Туреччина має бути глобальним центром тяжіння для бізнесу та капіталу, але тісні відносини з Росією створять реальні ризики для інтеграції Туреччини з рештою світу", - сказав співрозмовник.
За його словами, у разі подальшого зближення Туреччини та Росії Анкарі можуть заборонити проводити розрахунки у доларах.

Співпраця Туреччини та Росії

Президенти Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та Росії Володимир Путін 5 серпня провели переговори у Сочі. За результатами Ердоган повідомив про рішення перейти на торгівлю у національних валютах та довести щорічний товарообіг між країнами до 100 мільярдів доларів. Віце-прем'єр Росії Олександр Новак заявив, що Туреччина погодилася частично платити за газ із РФ у рублях.

Раніше США запроваджували санкції щодо Туреччини за співпрацю з Росією в сфері озброєнь. Анкара закупила зенітні ракетні системи С-400 російського виробництва. Через це США виключили Туреччину з програми виробництва винищувача F-35.

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому, - глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...