Еталонний продукт для оцінки харчової інфляції: В Україні злетіли ціни на картоплю, чого очікувати далі

В Україні ціни на картоплю у цьому сезоні досягли історичного максимуму – 20-25 гривень за кілограм. Карколомний стрибок пов'язаний із тим, що прогнозований урожай менший, ніж у минулі, повідомила експертка аграрних ринків "Українського клубу аграрного бізнесу" Дарина Гриценко у коментарі, зазначають Патріоти України.

"Гравці ринку констатують поганий урожай молодої картоплі, і прогнозують також нижчі врожаї пізніх сортів. У поточному році збиральні роботи ранньої картоплі стартували пізніше, ніж зазвичай. Зараз обмежену пропозицію вітчизняної картоплі ринок компенсував імпортним товаром", – додала вона.

За словами голови аналітичного департаменту ринку "Шувар" Тетяни Гетьман, цього року врожайність гірша через погодні умови

"Уже не раз говорили про зниження врожайності ранніх і середніх сортів картоплі у півтора рази до попереднього року. Саме тому влітку ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію", – зазначила вона.

Однак за останній тиждень ціни на картоплю вже почали знижуватися. Гриценко припускає, що в майбутньому на українців чекає сезонне падіння цін і зниження темпів імпорту, оскільки в активній фазі зараз збирання пізніх сортів української картоплі.

У майбутньому на українців чекає сезонне падіння цін і зниження темпів імпорту

"Поки за деякими позиціями присутній імпорт, але майже весь імпорт із ранньої продукції витіснить вітчизняне виробництво... До того ж у цьому сезоні посадили більше ранніх овочів, ніж у попередні роки", – повідомила представниця оптового ринку "Шувар" Тетяна Гетьман.

Джерело: LIGA.net

Європа такого не має: "Укрзалізниця" похвалилася модернізованим вагоном за 10 мільйонів (фото)

неділя, 15 вересень 2019, 22:17

В розвинених державах світу взагалі не уявляють, що таке плацкарт, пережиток 19 століття. На своїй сторінці у фейсбуці Укрзалізниця опублікувала низку цікавих фото модернізованого плацкартного вагону. Їх варто переглянути – хоча б для того, аби зрозумі...

Сигнал для ринку: В уряді оголосили, який курс долара закладають на 2020 рік

неділя, 15 вересень 2019, 20:24

Проект державного бюджету на 2020 рік розраховувався із урахуванням прогнозного курсу 28,2 грн/долар. Про це сьогодні на брифінгу розповіла глава Міністерства фінансів України Оксана Маркарова, зазначають Патріоти України. . Високопосадовець уточнила,...