Фінансова допомога по безробіттю: Хто з українців може щомісячно отримувати до 10 000 грн

Фінансова допомога з безробіття – одна із гарантованих соцвиплат, на які мають право українські громадяни. Щоб отримувати допомогу, потрібно бути зареєстрованим у центрі зайнятості, передають Патріоти України.

Виплати по безробіттю надаються за певних умов.Прийнявши закон "Про внесення змін до Закону про безробіття в умовах війни", народні депутати спростили набуття статусу безробітного та соціальних виплат для ВПО, а також осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Для оформлення статусу безробітного таким особам слід звернутися до найближчого центру зайнятості із заявою. Документ можна подати особисто, в електронній формі або телефонному режимі. Такі вимоги ввели на час дії військового стану.

Протягом 30 днів після його завершення безробітний має подати до центру зайнятості оригінали документів:

  • трудову книжку;
  • документ про освіту або її дублікат;
  • військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися від строкової військової служби.

Внутрішньо переміщені особи також мають надати заяву про припинення трудових відносин або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості, або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує відправлення зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом із описом вкладення.

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації в центрі зайнятості за власною заявою людини.

Відповідно, допомога почне надаватися з першого дня набуття статусу безробітного.

Розмір допомоги з безробіття залежить від кількості стажу та зарплати безробітного.

Максимальний розмір виплат з безробіття під час військового стану не може перевищувати 150% мінімальної заробітної плати. У 2023 році – це 10 050 грн.

Розмір допомоги з безробіття визначається у відсотках до середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу, але він не повинен становити менше мінімального розміру допомоги з безробіття, встановленого правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

  • до 3 років – 50%;
  • від 3 до 6 років – 55%;
  • від 6 до 12 років – 60%;
  • від 12 до 18 років – 65%;
  • від 18 до 24 років – 70%;
  • від 24 до 30 років – 75%;
  • понад 30 років – 80%

Оце так! ПриватБанк вимагає в пенсіонерки погасити кредит, узятий шахраями

неділя, 23 лютий 2025, 18:50

Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...

Деяким пенсіонерам в Україні платитимуть надбавки: Кого стосується і що потрібно

неділя, 23 лютий 2025, 12:28

Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...