Фірташ продав титановий бізнес у Криму друзям Путіна

Наближеному до Кремля бізнесу буде легше подола наслідки українських санкцій ніж "зашквареному" колабораціоністу-олігарху

Український олігарх Дмитро Фірташ продав кримський комбінат з виробництва титану російському підприємству, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Фокус".

ПрАТ Ukrainian Chemical Products (раніше - "Кримський Титан") завершило переговори з продажу та уклало угоду, продавши всі свої активи в Криму компанії "Російський титан" (РФ), повідомляє прес-служба DF Group.

"Внаслідок політичних обставин цей актив втратив свою економічну привабливість. Не маючи контролю над цим активом з 2016 року, Група шукала можливість його продажу", - йдеться у повідомленні.

У рамках договору продажу все рухоме та нерухоме майно найбільшого виробника діоксиду титану переходить у власність російських бізнесменів. Угода пройшла відповідно до чинного законодавства України та всі дані внесені до відповідних реєстрів держреєстраторами України.

"Кримський титан" перебуває під санкціями США та ЄС з 2015 року, і відзначається тим, що зареєстрований одночасно в Україні та Росії. З одного боку, у жовтні 2014 року майно "Кримського титану" передано у довгострокову оренду російському ТОВ "Титанові інвестиції". З іншого боку, українське ПрАТ "Кримський титан" у квітні 2014 року було перереєстровано з Армянська до Києва, у березні 2015 року Group DF перейменувала його на UCP.

У групі відмовилися від коментарів щодо кримських активів.

З моменту введення західних санкцій після анексії Криму заводу все ж таки вдавалося підтримувати виробництво, транспортуючи сировину в обхід заборон. Руду завозили на півострів судна під сирійським чи російським прапорами.

У червні 2021 року рішенням РНБО щодо Фірташа було запроваджено персональні санкції. Приводом для цього, за словами секретаря відомства Олексія Данилова, стало постачання сировини для російської військової промисловості. Адвокати підприємця тоді заявили, що їхній клієнт "категорично заперечує звинувачення РНБО".

Санкції дісталися пересічних росіян: Коли в РФ чекають пік звільнень та безробіття

субота, 21 травень 2022, 0:25

В Росії багато підприємств почали скорочувати витрати – у тому числі, на зарплату співробітників. Пік же звільнень та безробіття очікується восени 2022 року. При цьому в самій РФ визнають: "під роздачу" потраплять ті напрямки, які "найбільшою мірою заз...

"Парад конфіскацій": для Росії все тільки починається, - Голобуцький

субота, 21 травень 2022, 0:00

"Канадський Мінфін, після того, як міністри фінансів G7 домовились виділити на підтримку економіки України майже $20 млрд, заявив: "Канада вважає доречним фінансувати Україну за рахунок коштів росії, готується відповідний законопроєкт". Рішення лежало ...