Фірташ продав титановий бізнес у Криму друзям Путіна

Наближеному до Кремля бізнесу буде легше подола наслідки українських санкцій ніж "зашквареному" колабораціоністу-олігарху

Український олігарх Дмитро Фірташ продав кримський комбінат з виробництва титану російському підприємству, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Фокус".

ПрАТ Ukrainian Chemical Products (раніше - "Кримський Титан") завершило переговори з продажу та уклало угоду, продавши всі свої активи в Криму компанії "Російський титан" (РФ), повідомляє прес-служба DF Group.

"Внаслідок політичних обставин цей актив втратив свою економічну привабливість. Не маючи контролю над цим активом з 2016 року, Група шукала можливість його продажу", - йдеться у повідомленні.

У рамках договору продажу все рухоме та нерухоме майно найбільшого виробника діоксиду титану переходить у власність російських бізнесменів. Угода пройшла відповідно до чинного законодавства України та всі дані внесені до відповідних реєстрів держреєстраторами України.

"Кримський титан" перебуває під санкціями США та ЄС з 2015 року, і відзначається тим, що зареєстрований одночасно в Україні та Росії. З одного боку, у жовтні 2014 року майно "Кримського титану" передано у довгострокову оренду російському ТОВ "Титанові інвестиції". З іншого боку, українське ПрАТ "Кримський титан" у квітні 2014 року було перереєстровано з Армянська до Києва, у березні 2015 року Group DF перейменувала його на UCP.

У групі відмовилися від коментарів щодо кримських активів.

З моменту введення західних санкцій після анексії Криму заводу все ж таки вдавалося підтримувати виробництво, транспортуючи сировину в обхід заборон. Руду завозили на півострів судна під сирійським чи російським прапорами.

У червні 2021 року рішенням РНБО щодо Фірташа було запроваджено персональні санкції. Приводом для цього, за словами секретаря відомства Олексія Данилова, стало постачання сировини для російської військової промисловості. Адвокати підприємця тоді заявили, що їхній клієнт "категорично заперечує звинувачення РНБО".

"Тучні роки" однозначно позаду: Рішення верхівки РФ після санкцій Заходу ще більше посилили дефіцит доходів

неділя, 5 лютий 2023, 20:15

Нафтові санкції, що почали діяти 5 грудня, попри очікування скептиків, виявились ефективними. Росія нині продає нафту майже за собівартістю, а 5 лютого набирають чинності наступні обмеження - діятимуть дві стелі цін на російські нафтопродукти. Дизельне...

Вибухи в Ірані: Чи вплине атака на завод дронів на хід війни в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 14:11

Варто зауважити, що використання росією іранських дронів проти України не впливає суттєво на хід війни, оскільки українські сили ППО навчилися ефективно їм протидіяти. Днями на військовому заводі з виробництва БПЛА в Ірані пролунав сильний вибух. Крім ...