
Нещодавно у Міністерстві фінансів заявили, що терміни погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі також відтерміновуються на цей період.
Таким чином Україна за ці два роки зможе зекономити майже 6 мільярдів доларів. Але рейтингові агентства вважають, що це дефолт.
Fitch розглядають це як обмін проблемного боргу і тому знижують рейтинг України до 'RD' (restricted default). А всі випуски облігацій – до 'D'. Раніше вони розміщувалися на переддефолтному рівні 'C'.
S&P визначив рейтинг України тепер як 'SD' (selective default), а євробондів – на рівні 'D'. Агентства зможуть вважати, що Україна вийшла з дефолту тоді, коли реструктуризація комерційного боргу у іноземній валюті набуде чинності. Її рейтинг тоді ж і підвищать.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...