ФРН "зарубала" сертифікацію "Північного потоку-2" і заявила про жорсткі вимоги до "Газпрому"

Німецький регулятор призупинив процедуру сертифікації Північного потоку-2 внаслідок конкретних вимог енергетичних правил Євросоюзу, серед яких анбандлінг (Газпром, як газовидобувна компанія, не може бути власником магістралі, компанія-оператор якої - Nord Stream 2 AG - належить російському газовому монополісту, - ред.) та інші питання, пов'язані з реалізацією трубопроводу. Про це заявила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок, передають Патріоти України.

Як повідомляє Ansa, перед участю в засіданні Ради ЄС у Брюсселі вона нагадала про те, що сертифікація Північного потоку-2 була призупинена німецьким регулятором ще в листопаді.

"Федеральне мережеве агентство призупинило процес сертифікації, тому що є чіткі вимоги європейського енергетичного права в питанні анбандлінгу та інших конструкційних питань. Це було зроблено ще декілька днів тому агентством", - підкреслила Бербок.

Вимога Євросоюзу щодо запуску Північного потоку-2

Російський газопровід Північний потік-2 не відповідає вимогам Третьої газової директиви Євросоюзу. Згідно з європейським законодавством, одна і та ж компанія не може займатися видобутком, продажем і транспортуванням газу. Компанія Nord Stream 2 AG, оператор ПП-2, належить Газпрому, який видобуває газ.

На думку аналітика Даніеля Чижевського, Газпрому доведеться створити нову компанію-оператора Північного потоку-2. На його думку, в крайньому випадку, власником трубопроводу може стати конгломерат європейських компаній-учасників проекту - Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall. У такому випадку всі правила будуть дотримані.

Ще один удар по кишені! В Україні прогнозують подорожчання продуктів через вимкнення електроенергії

п’ятниця, 19 липень 2024, 22:30

Якщо дефіцит електроенергії буде продовжуватись на такому ж рівні як зараз, це призведе до зростання цін, у першу чергу на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передають Патр...

Українців зобов'яжуть платити податок за посилки, дорожчі за 2000 грн: Ось що затвердили в Кабміні

п’ятниця, 19 липень 2024, 21:30

У Кабміні хочуть обкласти податком посилки дорожче за 45 євро (2 041 грн за курсом НБУ) – за винятком тих, що надсилають одержувачу без оплати і вони не призначені для продажу. Відповідна норма міститься у затвердженому Кабміном для подальшого розгляду...