ФРН "зарубала" сертифікацію "Північного потоку-2" і заявила про жорсткі вимоги до "Газпрому"

Німецький регулятор призупинив процедуру сертифікації Північного потоку-2 внаслідок конкретних вимог енергетичних правил Євросоюзу, серед яких анбандлінг (Газпром, як газовидобувна компанія, не може бути власником магістралі, компанія-оператор якої - Nord Stream 2 AG - належить російському газовому монополісту, - ред.) та інші питання, пов'язані з реалізацією трубопроводу. Про це заявила очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок, передають Патріоти України.

Як повідомляє Ansa, перед участю в засіданні Ради ЄС у Брюсселі вона нагадала про те, що сертифікація Північного потоку-2 була призупинена німецьким регулятором ще в листопаді.

"Федеральне мережеве агентство призупинило процес сертифікації, тому що є чіткі вимоги європейського енергетичного права в питанні анбандлінгу та інших конструкційних питань. Це було зроблено ще декілька днів тому агентством", - підкреслила Бербок.

Вимога Євросоюзу щодо запуску Північного потоку-2

Російський газопровід Північний потік-2 не відповідає вимогам Третьої газової директиви Євросоюзу. Згідно з європейським законодавством, одна і та ж компанія не може займатися видобутком, продажем і транспортуванням газу. Компанія Nord Stream 2 AG, оператор ПП-2, належить Газпрому, який видобуває газ.

На думку аналітика Даніеля Чижевського, Газпрому доведеться створити нову компанію-оператора Північного потоку-2. На його думку, в крайньому випадку, власником трубопроводу може стати конгломерат європейських компаній-учасників проекту - Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper і Wintershall. У такому випадку всі правила будуть дотримані.

Дефіцит на професіоналів: Експерти розповіли, кому пропонують найвищі зарплати в Україні

неділя, 28 травень 2023, 17:28

Найбільшим попитом на українському ринку праці в 2023 році користуються кваліфіковані кадри. Роботодавці змагаються за професіоналів із досвідом та пропонують їм високі зарплати, передають Патріоти України. Які зарплати. Середній рівень зарплати цієї в...

США уникли катастрофічного дефолту - президент Байден

неділя, 28 травень 2023, 14:54

Президент США Джо Байден досягнув принципової домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту. Про це повідомляє пресслужба Білого дому, передають Патріоти України. Зазначається, що Байден і спі...