"Газ і так має бути на 20-25% дешевшим": В Україні відповіли на "привабливу" пропозію Росії

Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки "Газпром" при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко написав у Facebook, передають Патріоти України.

"Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки Газпром при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу. Причому, оскільки газ в Європу йде зокрема через Україну, то при прямих поставках в Україну Газпром менше подає газу для транзиту в Європу, відповідно менше платить за транзит газу Україні. Відповідно, якщо Газпром менше платить, то Україна менше отримує", - пояснви Вітренко.

За його словами, 20-25% - це не знижка, це нормальна ціна, "причому наслідком якої може бути зниження доходів України від транзиту".

Він зазначив, що в України є можливість мати таку "нормальну" ціну якщо європейський антимонопольний орган зробить так, щоб Газпром не зловживав своїм домінуючим становищем на європейському ринку: "наприклад, якщо буде розблокована можливість для інших компаній отримувати газ на кордоні Росії".

"Тому знижку справедливо рахувати по відношенню до рівня «ціна на німецькому ринку мінус вартість транспортування від кордону Росії до Німеччини». Причому знижка у 20-25%, враховуючи майбутні обсяги імпорту газу, не зможе реалістично компенсувати відмову від $3 млрд , які нам зараз має сплатити Газпром за рішенням Стокгольмського арбітражу", - додав Вітренко.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова укласти угоду щодо транзиту газу з Україною за зниженими цінами на 20-25%:

"Ми готові працювати з Україною і щодо транзиту нашого газу до Європи і щодо поставок самого газу в Україну за ціною, нижчою ніж Україна отримує російський газ по реверсу з боку Європи. Я хочу щоб всім було зрозуміло, що неможливий ніякий реверс. Якщо ми будемо напряму поставляти газ в Україну, ми готові навіть знизити ціну до 20 і навіть 25%", - заявив Путін.

Занадто дороге задоволення: Росіяни не зможуть пересісти на китайські автомобілі, - Reuters

субота, 25 березень 2023, 18:52

На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, росіяни скаржаться на неможливість перейти на автомобілі китайського виробництва, передають Патріоти України. Як повідомляє Reuters, ціни на китайські автомобілі вияв...

У Росії закінчуються гроші, вже влітку не буде чим покривати дефіцит бюджету, - економіст

субота, 25 березень 2023, 17:30

У Росії через високий дефіцит Фонд добробуту може закінчитися вже цього літа. Можливості покриття бюджетної діри скорочуються. Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, в росіян обмежені можливо...