"Газ і так має бути на 20-25% дешевшим": В Україні відповіли на "привабливу" пропозію Росії

Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки "Газпром" при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко написав у Facebook, передають Патріоти України.

"Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки Газпром при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу. Причому, оскільки газ в Європу йде зокрема через Україну, то при прямих поставках в Україну Газпром менше подає газу для транзиту в Європу, відповідно менше платить за транзит газу Україні. Відповідно, якщо Газпром менше платить, то Україна менше отримує", - пояснви Вітренко.

За його словами, 20-25% - це не знижка, це нормальна ціна, "причому наслідком якої може бути зниження доходів України від транзиту".

Він зазначив, що в України є можливість мати таку "нормальну" ціну якщо європейський антимонопольний орган зробить так, щоб Газпром не зловживав своїм домінуючим становищем на європейському ринку: "наприклад, якщо буде розблокована можливість для інших компаній отримувати газ на кордоні Росії".

"Тому знижку справедливо рахувати по відношенню до рівня «ціна на німецькому ринку мінус вартість транспортування від кордону Росії до Німеччини». Причому знижка у 20-25%, враховуючи майбутні обсяги імпорту газу, не зможе реалістично компенсувати відмову від $3 млрд , які нам зараз має сплатити Газпром за рішенням Стокгольмського арбітражу", - додав Вітренко.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова укласти угоду щодо транзиту газу з Україною за зниженими цінами на 20-25%:

"Ми готові працювати з Україною і щодо транзиту нашого газу до Європи і щодо поставок самого газу в Україну за ціною, нижчою ніж Україна отримує російський газ по реверсу з боку Європи. Я хочу щоб всім було зрозуміло, що неможливий ніякий реверс. Якщо ми будемо напряму поставляти газ в Україну, ми готові навіть знизити ціну до 20 і навіть 25%", - заявив Путін.

КБ "Луч" на виставці "Зброя та безпека-2020" презентує ударний дрон

неділя, 5 липень 2020, 6:10

ДККБ «Луч» планує презентувати ударний безпілотник власного виробництва на XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека», яка восени пройде у Києві. На стенді КБ продемонструють повнорозмірний макет БпЛА, повідомив генеральний директор КБ...

Зеленський заявив, що не збирається стримувати курс гривні

субота, 4 липень 2020, 21:48

Президент раптом вирішив, нібито він - психолог, і заявив "ми можемо про це поговорити". Президент України Володимир Зеленський не вважає, що наразі потрібно говорити про якесь стримування курсу української національної валюти. Про це він заявив на бр...