Газзбути цієї зими максимізують прибуток: Коболєв розповів про причини

Висока ціна природного газу для населення від газзбутів пов'язана не з джерелом отримання газу, а з їх бажанням мати високу маржу. Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі на UA Перший, передають Патріоти України.

"Ціна є похідною не від того, який газ і де його беруть, а от іншого боку бізнесу - наявності клієнтів. Коли у великого постачальника є 8-9 млн клієнтів (70% побутових споживачів газу в Україні), які дуже інертні, коли він знає, що 90% з них, швидше за все, цієї зими нікуди не перейдуть, від слова "зовсім", і немає якогось органу, який би на цю ситуацію дивився дуже жорстко, що буде робити постачальник? Він буде максимізувати свою маржу", - упевнений Коболєва.

На його думку, немає логічного зв'язку між маржею газзбутів і тим, у кого вони купують газ. "Більш того, я перевіряв - є приватна компанія, яка продає дешевше газ, ніж ми. Є компанії, які продають за цінами, близькими до наших. Для ”Нафтогазу" плюс 1 гривня на кубометр, при нашій невеликій базі клієнтів, принесе дуже малий прибуток. Тому ми воюємо за кінцевого споживача", - розповів Коболєв.

Нагадаємо, з 1 серпня 2020 на ринку природного газу для населення діє вільне ціноутворення: ціну газу постачальники визначають самостійно, зате споживач може вільно змінювати постачальника в будь-який момент. НАК "Нафтогаз" також почав продавати газ для населення безпосередньо через свою газопостачальну компанію "Нафтогаз України".

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...