Йдеться про "водневі системи", які мають бути поховані під континентами по всій планеті. Науковці переконують, природні поклади водню мають ховатися під земною корою, і там їх достатньо, щоб забезпечити людство енергією за її нинішніх потреб протягом наступних 170 000 років. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Nature Reviews Earth & Environment, передають Патріоти України з посиланням на ABCnews.
Концепція використання водню як відновлюваної енергії не є новою, але поки що тільки 0,1% водневої енергії вважається "зеленою", або виробленою "кліматично нейтральним" способом, за даними Всесвітнього економічного форуму. Сьогодні водень виробляється за допомогою термічних процесів з використанням пари і вуглеводнів, побічні продукти яких сприяють 2,4% глобальних викидів вуглекислого газу (CO2), йдеться в прес-релізі Оксфордського університету.
Ймовірно, "водневі системи" поховані під континентами по всій планеті. За словами дослідників, водневий газ накопичувався в земній корі протягом останнього мільярда років.
Дослідники розробили "рецепт розвідки", щоб оцінити, де можуть знаходитися водневі резервуари, а також де їх видобуток матиме найбільший економічний сенс.
За словами дослідників, насамперед звертають увагу на запаси самого газу, породи-колектори та геологічні утворення, що перешкоджають виходу водню в атмосферу.
Надійні поставки водню життєво важливі для функціонування сучасного світу, кажуть дослідники. Добрива, що використовуються в сільському господарстві, виробляються за допомогою водню, і цей газ також слугує "ключовим енергетичним компонентом" для майбутнього з нульовим вмістом вуглецю, кажуть дослідники.
Світовий попит на водень досяг 97 мільйонів тонн у 2023 році, але до 2050 року очікується збільшення попиту до 540 тонн, кажуть дослідники.
Виробництво з подальшим захороненням відходів СО2 або з поновлюваних джерел енергії - таких як вітер або сонце - також можуть стати майбутніми джерелами водню, вважають дослідники.
Раніше УНІАН писав, що вчені створили гнучкі сонячні панелі, які в рази дешевші та ефективніші за звичайні батареї.
Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям. Йд...
Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення становить 9,2 млрд грн. Про це заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба під час Години запитань до уряду, передають Патріоти Укра...