Геологорозвідку перемикають на пошук безвуглецевих: Покладів цього джерела чистої енергії в земній корі може вистачити людству на 170 000 років

Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям

Йдеться про "водневі системи", які мають бути поховані під континентами по всій планеті. Науковці переконують, природні поклади водню мають ховатися під земною корою, і там їх достатньо, щоб забезпечити людство енергією за її нинішніх потреб протягом наступних 170 000 років. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Nature Reviews Earth & Environment, передають Патріоти України з посиланням на ABCnews.

Концепція використання водню як відновлюваної енергії не є новою, але поки що тільки 0,1% водневої енергії вважається "зеленою", або виробленою "кліматично нейтральним" способом, за даними Всесвітнього економічного форуму. Сьогодні водень виробляється за допомогою термічних процесів з використанням пари і вуглеводнів, побічні продукти яких сприяють 2,4% глобальних викидів вуглекислого газу (CO2), йдеться в прес-релізі Оксфордського університету.

Ймовірно, "водневі системи" поховані під континентами по всій планеті. За словами дослідників, водневий газ накопичувався в земній корі протягом останнього мільярда років.

Дослідники розробили "рецепт розвідки", щоб оцінити, де можуть знаходитися водневі резервуари, а також де їх видобуток матиме найбільший економічний сенс.

За словами дослідників, насамперед звертають увагу на запаси самого газу, породи-колектори та геологічні утворення, що перешкоджають виходу водню в атмосферу.

Надійні поставки водню життєво важливі для функціонування сучасного світу, кажуть дослідники. Добрива, що використовуються в сільському господарстві, виробляються за допомогою водню, і цей газ також слугує "ключовим енергетичним компонентом" для майбутнього з нульовим вмістом вуглецю, кажуть дослідники.

Світовий попит на водень досяг 97 мільйонів тонн у 2023 році, але до 2050 року очікується збільшення попиту до 540 тонн, кажуть дослідники.

Виробництво з подальшим захороненням відходів СО2 або з поновлюваних джерел енергії - таких як вітер або сонце - також можуть стати майбутніми джерелами водню, вважають дослідники.

Раніше УНІАН писав, що вчені створили гнучкі сонячні панелі, які в рази дешевші та ефективніші за звичайні батареї.

Пільговий період закінчується: Ось кому з підприємців в Україні загрожують штрафи з 1 серпня

неділя, 20 липень 2025, 17:33

З 1 серпня 2025 року в Україні повертаються штрафи за порушення вимог законодавства щодо реєстраторів розрахункових операцій (РРО та ПРРО), передають Патріоти України. Для бізнесу це означає повернення до фінансових санкцій у повному розмірі: 100% від ...

Звучить, наче анекдот: Росія почала імпортувати продукти з Північної Кореї

неділя, 20 липень 2025, 16:15

Росія вже почала імпортувати яблука з Північної Кореї. А північнокорейські виробники продукції, від варення та ковбас до пива та акордеонів, зареєстрували торговельні марки у Федеральній службі інтелектуальної власності Росії. Про це пише Financial Tim...