Гірше, ніж у 2008-му. На що може бути схожа викликана коронавірусом фінансова криза, - західні ЗМІ

До появи коронавірусу в світовій економіці вже тривалий час накопичувалися різні дисбаланси, а на багатьох ринках ціни на активи були необґрунтовано високі.

Епідемія коронавіруса, якщо вона не буде взята під контроль до літа, може привести до зниження темпів зростання світового ВВП на один процентний пункт і вдарити по вразливим країнам, що розвиваються. Таким, як Україна. Географічне охоплення епідемії коронавіруса розширюється, а її тимчасові рамки неможливо спрогнозувати, проте, сьогоднішні тенденції дозволяють аналітикам припускати, що коронавірус може спровокувати фінансову кризу, яку можна порівняти за масштабом з фінансовою кризою 2008 року. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.

Це пов’язано, зокрема, з тим, що і до появи інфекції в світовій економіці вже тривалий час накопичувалися різні дисбаланси, а на багатьох ринках ціни на активи були необґрунтовано високі. Про те, що вірус може мати більш важкі наслідки, ніж фінансова криза 2008 року, попередило і рейтингове агентство Moody’s.

«Епідемія коронавіруса, якщо вона не буде взята під контроль до літа, може привести до зниження темпів зростання світового ВВП на один процентний пункт (п.п.), економіки КНР – на 3 п.п.», – вважають аналітики Dun & Bradstreet.

За даними цієї компанії, як мінімум у 51 тис. компаній в світі є один або кілька прямих постачальників або ж постачальників першого рівня в постраждалих провінцій КНР. Як мінімум у п’яти млн компаній в світі є один або кілька постачальників другого рівня в постраждалому регіоні.

Приблизно 49 тис. підприємств, що працюють в ураженому епідемією регіоні КНР, є при цьому філіями або дочірніми підприємствами компаній, штаб-квартири яких знаходяться в інших країнах, зауважують аналітики. Багато країн активізували зусилля щодо стримування поширення вірусу, заборонивши поїздки, закривши школи і відклавши великі спортивні заходи і бізнес-конференції і т.ін.

Все це додатково призводить до зниження ділової активності. В результаті компанії погіршують прогнози своїх фінансових показників, знижують закупівлі сировини, зменшують випуск готової продукції, споживають менше енергоресурсів. Першими на подібні фактори реагують фондові ринки: інвестори позбуваються цінних паперів, в результаті чого фондові індекси падають вже сьомий день поспіль.

Остання надія скреп гасне: Погрози США викликали страх у німецьких партнерів "Північного потоку-2"

четвер, 13 серпень 2020, 10:55

Санкційні погрози США керівникам німецького порту Мукран змусили німецьких партнерів "Газпрому" засумніватися в завершенні російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляється в сюжеті німецького телеканалу ZDF, передають Патріоти України...

Хіти тижня. У Якутії знайшли найбільший в історії кольоровий алмаз (фото)

четвер, 13 серпень 2020, 1:00

Вік дорогоцінного каменю, за попередньою оцінкою, становить від 120 до 230 млн років. На півночі Якутії, добули найбільший кольоровий алмаз, коли-небудь видобутий в Росії, кристал вагою 236 карат насиченого жовто-коричневого кольору. Про це повідомляє ...