"Гойдалки" тривають: Експерти спрогнозували зміни курсу долара до кінця літа

Готівковий курс долар в Україні до кінця літа може зазнати певних змін. Про це пише "Апостроф" із посиланням на прогнози опитаних експертів, передають Патріоти України.

"Мої очікування такі, що, принаймні, ринковий курс гривні залишатиметься стабільним. Або навіть буде зміцнюватися - в середньому, до 33-34 (гривень за долар)", - прогнозує керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

За словами економіста і фінансового аналітика Олексія Куща, перспектив для зміцнення гривні на сьогодні немає. Так само, як і для сильного ослаблення.

"Передумов для того, щоб девальвація була глибшою, ніж на 10-15%, на сьогоднішній день немає... Максимальна глибина, яка може бути, - це 40 гривень/долар. Але це не означає, що курс буде саме таким. А вже восени все залежатиме від інфляційних процесів", - зазначив експерт.

Своєю чергою фінансовий аналітик Андрій Шевчишин пов'язав можливу зміну курсу з валютною політикою Нацбанку. Він пояснює: якщо регулятор не буде її міняти, курс залишиться приблизно на нинішньому рівні.

"Можлива також невелика зміна до 36-37 гривень/долар", - додав він. За прогнозом Шевчишина, якщо НБУ проведе ту саму "керовану девальвацію" офіційного курсу до 32-33 гривень/долар, то ринковий курс також зрушиться - приблизно до 38 гривень/долар. Якщо ж офіційний курс долара зросте до 35 гривень, ринковий може дійти й до 40 гривень, зазначив Шевчишин. Він також вважає, що поки в країні триває війна, сценарій зміцнення гривні малоймовірний.

"Його можна розглядати лише в разі масованого заходу зовнішніх коштів - інвестицій, кредитів. На даному етапі я такий сценарій не розглядаю, - говорить аналітик. - У перспективі це можливо. Статус кандидата в члени ЄС - це досить потужний інструмент залучення капіталу в країну. Але тільки без військових дій".

Зернова угода набирає обертів: З українських портів вийшли ще п'ять суден

вівторок, 16 серпень 2022, 12:06

Судна з кукурудзою та пшеницею вийшли з портів Південний та Чорноморськ. Чотири судна чекають на перевірку в Туреччині для відправки в Україну. З портів Чорноморськ та Південний у вівторок, 16 серпня, вийшли п'ять суден з українським зерном, повідомляє...

На Польщу чекає одна з найвищих інфляцій у світі - прогноз експертів

вівторок, 16 серпень 2022, 7:43

Інфляція в Польщі, яка прийняла найбільше біженців з України, в липні 2022 року склала 15,5 відсотка. Однак цей рекорд ще може бути побитий, оскільки, як підкреслюють експерти, нестабільність і невизначеність світової економіки надзвичайно сильно вплив...