Голова НБУ розповів, чи загрожує Україні дефолт через припинення співпраці із МВФ

Серед можливих ризиків для української економіки Яків Смолій назвав уповільнення реформ, повне припинення транзиту російського газу, посилення торгових воєн та ескалацію конфлікту на Донбасі.

Яків Смолій. Фото: прес-служба НБУ.

Україні не загрожує дефолт у разі припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це 19 липня заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій на зустрічі в "Європейській бізнес асоціації" (ЄБА). Про це інформує сайт ЄБА, передають Патріоти України.

"Стосовно співпраці з МВФ Смолій зазначив, що подальша співпраця України з міжнародною організацією є вкрай важливою для підтримки макрофінансової стабільності, і Україні саме час перейти до обговорення нової програми співпраці. Однак питання не стоїть як "МВФ або дефолт" – розмови про дефолт узагалі не мають реального підґрунтя", – ідеться в повідомленні.

Серед можливих ризиків для української економіки Смолій назвав уповільнення реформ, повне припинення транзиту російського газу по території України, посилення торгових воєн та ескалацію військового конфлікту на Донбасі. Станом на 31 березня 2019 року державний і гарантований державою борг України становив 2,147 трлн грн: зовнішній борг становив 63,92% від загальної суми (1,372 трлн грн). У НБУ розраховують на транш від МВФ у розмірі $2 млрд у четвертому кварталі 2019 року і ще на $2 млрд у наступні роки у межах нової програми співпраці.

Хіти тижня. "Рожденный ползать...": Росіяни вкрали конструкцію свого нового БПЛА в американців

четвер, 22 серпень 2019, 17:30

У серпні міноборони Росії повідомило про перший політ важкого ударно-розвідувального безпілотного літального апарату (БПЛА) С-70 «Охотнік» («Мисливець»). Проте американські фахівці одразу побачили запозичення конструкції в малопомітного ударного літака...

Викрив корупцію - отримай 10% від награбованого: Стало відомо, як можна офіційно заробити на хабарниках

четвер, 22 серпень 2019, 16:28

В Офісі президента заявили про підготовку законопроектів, в яких передбачений не лише захист для викривачів корупції, а й виплата їм винагороди в межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди, повідомляють Патріоти У...