Голова НБУ розповів, чи загрожує Україні дефолт через припинення співпраці із МВФ

Серед можливих ризиків для української економіки Яків Смолій назвав уповільнення реформ, повне припинення транзиту російського газу, посилення торгових воєн та ескалацію конфлікту на Донбасі.

Яків Смолій. Фото: прес-служба НБУ.

Україні не загрожує дефолт у разі припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це 19 липня заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій на зустрічі в "Європейській бізнес асоціації" (ЄБА). Про це інформує сайт ЄБА, передають Патріоти України.

"Стосовно співпраці з МВФ Смолій зазначив, що подальша співпраця України з міжнародною організацією є вкрай важливою для підтримки макрофінансової стабільності, і Україні саме час перейти до обговорення нової програми співпраці. Однак питання не стоїть як "МВФ або дефолт" – розмови про дефолт узагалі не мають реального підґрунтя", – ідеться в повідомленні.

Серед можливих ризиків для української економіки Смолій назвав уповільнення реформ, повне припинення транзиту російського газу по території України, посилення торгових воєн та ескалацію військового конфлікту на Донбасі. Станом на 31 березня 2019 року державний і гарантований державою борг України становив 2,147 трлн грн: зовнішній борг становив 63,92% від загальної суми (1,372 трлн грн). У НБУ розраховують на транш від МВФ у розмірі $2 млрд у четвертому кварталі 2019 року і ще на $2 млрд у наступні роки у межах нової програми співпраці.

Буде не по кишені? Світова криза змінить ціни на шоколад в Україні - скільки коштуватиме

вівторок, 23 квітень 2024, 8:48

Світ зіткнувся з критичним дефіцитом какао через старіння дерев, розповсюдження хвороб і несприятливі кліматичні умови в Західній Африці - основному регіоні постачання. Ці умови вже призвели до різкого стрибка цін на какао на ф'ючерсних ринках. Так, в ...

Курс долара в Україні значно зріс: Озвучено прогноз, чи дійде до 40 грн і чи варто скуповувати валюту

вівторок, 23 квітень 2024, 7:27

В Україні курс долара за останні кілька місяців зріс більш ніж на 4% і наблизився до психологічної позначки у 40 грн. Головна причина – Національний банк зменшив обсяги валютної інтервенції, передають Патріоти України. Подорожчання долара триватиме, б...