"Головний чинник": Експерт розповів, які мають бути зарплати в Україні, щоб повернути біженців

Крім фактору безпеки та відновлення України після війни, для повернення біженців з-за кордону важливі можливості працевлаштування. Бажано щоб зарплати були на рівні хоча б 70% від того, що люди заробляли в ЄС. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, кандидат економічних наук Олексій Позняк, передають Патріоти України.

Зараз в Україні активно йдуть розмови про інвестиції, які будуть вкладені в українську економіку в процесі повоєнного відродження, говорить Олексій Позняк. Якщо це дійсно буде відбуватися, то ми можемо розраховувати на повернення значної частини наших мігрантів і на притік мігрантів з інших країн, вважає експерт.

"Головні чинники (для повернення в Україну – ред.) – це безпека, це робота. Ще до найбільш важливих чинників можна віднести житло. Бо багатьом немає куди повертатися, і якщо немає можливості отримати житло без того, щоб віддати геть усі свої гроші, то це буде утримувати біженців від тяги до повернення", – зазначає експерт Інституту демографії.

Водночас багато біженців за кордоном влаштувалися на роботи, де отримують вищі зарплати, ніж вони мали в Україні. Також частина з них отримує пристойні виплати, які теж відрізняються від сум в Україні.

За словами Позняка, ще до повномасштабного вторгнення і навіть ще до початку гібридної війни експерти оцінювали: за умови, якщо зарплата на батьківщині буде приблизно 70% від рівня зарплати в країні, яка їх приймала, то біженці будуть повертатися.

"Якщо так буде, це буде серйозним стимулом для повернення біженців. Ця різниця в 30% компенсуються тим, що людина перебуває в правовому полі своєї держави. Компенсується тим, що тут все навколо рідне", – зазначає співрозмовник.

Раніше в Інституті демографії припустили, що гроші не будуть головним чинником повернення українців з-за кордону. Одне з прагнень тих, хто захоче повернутися в Україну, може бути прагнення відновити свій соціальний статус та отримати роботу за спеціальністю, які вони мали в Україні. Експерт розповів, хто з біженців першим повернеться в Україну після війни.

Немаленькі гроші: Рахункова палата повідомила, в яку суму Україні обійшлося утримання полонених росіян

п’ятниця, 27 грудень 2024, 14:17

З березня 2022 року по червень 2024 року Мін’юст створив чотири табори для тримання російських військовополонених і додатково організував їхнє розміщення, охорону та медичне забезпечення у більш ніж пів сотні дільниць, створених в установах виконання п...

В них не все так погано?: Курорт "тільки для заможних" прийняв за рік сотні тисяч росіян

п’ятниця, 27 грудень 2024, 13:55

Мальдівські острови в 2024 році прийняли понад 2 млн. іноземних туристів. Про це повідомило Міністерство туризму острівної держави. Це найкращий результат країни за всю історію. У 2023 році архіпелаг відвідали 1,8 млн. гостей, у 2022 році – 1,6 млн. го...