Горе скреп: Кандидат на пост глави Єврокомісії захотів зупинити "Північний потік-2"

Єдиний кандидат на пост глави Єврокомісії від найвпливовішої в Європарламенті консервативної Європейської народної партії (ЄНП) Манфред Вебер пообіцяв заблокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2", якщо обійме посаду, повідомляють Патріоти України.

За словами Вебера, "Північний потік – 2" суперечить європейським інтересам, оскільки підвищить залежність Європи від російських енергоносіїв. "А нам потрібно більше незалежності від російського газу. Як глава Єврокомісії я використовую всі норми і закони, щоб заблокувати "Північний потік – 2", – сказав Вебер в інтерв'ю Polska Times.

Він підкреслив: в 2019 році найважливіше для Європи – єдність і здатність знаходити компроміс. "У нас дуже багато націоналізму та егоїзму. Як головний кандидат на пост глави Єврокомісії від ЄНП я хочу будувати мости між Сходом і Заходом Європи", - зазначив політик.

Нагадаємо, 4 квітня Європарламент схвалив поправки до Газової директиви, а 15 квітня їх остаточно затвердила Рада ЄС. Всі технічні процедури ЄС має намір виконати до кінця 2019 року, оскільки змінена Газова директива ЄС повинна набути чинності до запуску "Північного потоку – 2".

У директиві зазначається, що оператором "Північного потоку – 2" повинна виступати незалежна від "Газпрому" компанія, а 50% потужності газопроводу має бути зарезервовано під прокачування газу від незалежних постачальників. При цьому в підсумковому тексті зазначено, що рішення про надання "Північному потоку – 2" винятків з цих норм буде приймати не Брюссель, а країна ЄС, де газопровід входить на європейську територію, тобто сама Німеччина після консультацій з ЄК.

Тарифи зростають: В Україні ввели абонплату на газ. Скільки доведеться переплатити

субота, 25 січень 2020, 17:37

Варто враховувати, що остання цифра – 7,97 грн – розрахована з урахуванням ціни кубометра + абонплати на один куб. Але якщо в минулому році витрачали менше блакитного палива, то і кінцева вартість кубометра може бути менше. . «За основу береться обсяг...

Хіти тижня. Долар має коштувати 10 гривень: У The Economist приголомшили заявою

субота, 25 січень 2020, 16:00

Видання The Economist опублікувало рейтинг найбільш недооцінених валют у світі. Україна опинилася на 50 місці з 56 можливих, передають Патріоти України. Видання The Economist наводить дані за січень. В Україні бургер Бік-Мак з Макдональдсу коштує 57 гр...