Горе скреп: Кандидат на пост глави Єврокомісії захотів зупинити "Північний потік-2"

Єдиний кандидат на пост глави Єврокомісії від найвпливовішої в Європарламенті консервативної Європейської народної партії (ЄНП) Манфред Вебер пообіцяв заблокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2", якщо обійме посаду, повідомляють Патріоти України.

За словами Вебера, "Північний потік – 2" суперечить європейським інтересам, оскільки підвищить залежність Європи від російських енергоносіїв. "А нам потрібно більше незалежності від російського газу. Як глава Єврокомісії я використовую всі норми і закони, щоб заблокувати "Північний потік – 2", – сказав Вебер в інтерв'ю Polska Times.

Він підкреслив: в 2019 році найважливіше для Європи – єдність і здатність знаходити компроміс. "У нас дуже багато націоналізму та егоїзму. Як головний кандидат на пост глави Єврокомісії від ЄНП я хочу будувати мости між Сходом і Заходом Європи", - зазначив політик.

Нагадаємо, 4 квітня Європарламент схвалив поправки до Газової директиви, а 15 квітня їх остаточно затвердила Рада ЄС. Всі технічні процедури ЄС має намір виконати до кінця 2019 року, оскільки змінена Газова директива ЄС повинна набути чинності до запуску "Північного потоку – 2".

У директиві зазначається, що оператором "Північного потоку – 2" повинна виступати незалежна від "Газпрому" компанія, а 50% потужності газопроводу має бути зарезервовано під прокачування газу від незалежних постачальників. При цьому в підсумковому тексті зазначено, що рішення про надання "Північному потоку – 2" винятків з цих норм буде приймати не Брюссель, а країна ЄС, де газопровід входить на європейську територію, тобто сама Німеччина після консультацій з ЄК.

Хіти тижня. Гривня тривоги нашої: Фінансисти спрогнозували курс валют на наступний тиждень

понеділок, 28 вересень 2020, 23:30

Нацбанк збільшує валютні інтервенції, однак національна валюту все одно не може зупинитись в падінні. Як зазначив аналітик, за минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,4-0,5%. . Так, з п'ятниці по п'...

"Зрада" скасовується: Міненерго заперечує факт підвищення цін на електрику для населення

понеділок, 28 вересень 2020, 22:45

В медіа поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Міненерго, передають Патріоти України. "Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної ...