Горе скреп: Польща відмовляється від російського газу

Польща планує повністю позбавитися від залежності від російського газу завдяки газопроводу Baltic Pipe і LNG-терміналу у Свіноуйсьце. Про це заявив уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський, повідомляють Патріоти України.

"Газопровід Baltic Pipe – це елемент довгострокової стратегії незалежності від імпорту газу в нашу країну з боку монополістської постачальника, яким є російський "Газпром"... Baltic Pipe і термінал у Свіноуйсьце зроблять нас суверенними і незалежними від поставок газу", – сказав Наїмський.

Раніше в Брюсселі був підписаний договір на дофінансування будівництва газопроводу Baltic Pipe, який будується спільно з Данією, завдяки чому в Польщу буде транспортуватися газ з Норвегії. Підтримка з бюджету ЄС складатиме 215 млн євро.

"З осені 2022 року, завдяки цій інвестиції, ми будемо мати можливість імпортувати 10 млрд кубометрів газу. Це стільки, скільки ми зараз імпортуємо від "Газпрому". Він має домінуючу позицію в Польщі і в центрально-європейському регіоні. Ми ж хочемо мати можливість імпорту сировини по інших напрямках. Ми хочемо назавжди стати незалежними від російського диктату, пов'язаного з політичним тиском, а також з ненадійністю імпорту", – підкреслив Наїмський.

Раніше Наїмський відзначав, що Польща стане остаточно незалежною від постачань російського газу в кінці 2022 року. Варшава не буде продовжувати контракт з "Газпромом".

Нагадаємо, посол США Джорджет Мосбахер вважає, що Польща стане центром перепродажу американського газу в Європі. У листопаді 2018 року Польща підписала із США 24-річний контракт на постачання газу. Згідно з умовами угоди, країна отримає 0,7 млрд кубометрів газу в 2019-2022 роках і ще 39 млрд кубометрів в 2023-2042 роках – по 1,9 млрд кубометрів газу на рік.

НБУ вводить жорсткі правила поповнення банківських карт: Що варто знати

четвер, 25 червень 2026, 16:10

Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...

Втішна новина з Гданська: Україна отримала від вросоюзу перший транш з €90 млрд євро дворічної допомоги

четвер, 25 червень 2026, 13:26

Крім того, найближчими днями Україна отримає також перші 6 млрд євро на виробництво дронів, пообіцяла Урсула фон дер Ляєн. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги на суму 3,2 млр...