
Ризик повного відключення електроенергії в Україні, або блекауту, залишається низьким. Попри постійні атаки на енергосистему, за всю війну був лише один серйозний випадок, коли її робота опинилася під загрозою - 23 листопада 2022 року. Але система швидко була відновлена, і нині енергетики готові реагувати на будь-які подібні виклики. Про це сказав експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев у програмі "Європейський простір" з Юрієм Фізером на "Еспресо", передають Патріоти України
"Блекаут - це стан енергосистеми, коли енергетики не можуть і не здатні її відновити після збою. У нас таких станів не було. Був лише один ризик блекауту об'єднаної енергетичної системи України 23 листопада 2022 року", - зазначив Рябцев.
За словами експерта, навіть тоді енергетикам вдалося відновити відносно нормальне функціонування енергосистеми, тобто повернути систему під контроль протягом декількох годин. І це був єдиний такий випадок за всю війну з РФ. "Тому я не думаю, що, маючи досвід уже декількох років і декількох сезонів, які супроводжувалися постійними атаками РФ, енергетики зараз не зможуть переконфігурувати систему, щоб уникнути того, що журналісти люблять називати блекаутом", - наголосив Рябцев.
На ринку в Україні періодично спостерігаються справжні «аномалії», коли ціни на овочі чомусь значно зростають. При цьому ціла низка продуктів може подорожчати до кінця літа на 20%, передають Патріоти України. Про це повідомив під час брифінгу в Media C...
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...