Готуйте кишені! На українському ринку різко подорожчає натуральна кава

Чашка ароматної ранкової кави може стати святковим напоєм, оскільки для пересічних громадян країни вона коштуватиме надто дорого. Один з найпопулярніших продуктів вже рекордно подорожчав, надалі зростання цін продовжиться, передають Патріоти України.

Зростання цін на каву вже подолало найвищу за останні 10 років позначку, проте планомірне зростання вартості продовжиться до 2023 року. За даними експертів, грудневі ф'ючерси на каві наприкінці листопада на торгах досягли 2,46 долара за фунт (1,06 дол./кг).

Керівник відділу товарної стратегії Saxo Bank Оле Хансен пояснив, що за останній рік у світі сталося багато подій, які дали імпульс зростання цін на кавові зерна. Першою причиною, що викликала хвилю подорожчання, стали аномальні холоди у Бразилії, кавові плантації значно постраждали від морозів. Другим ударом для виробників кави у Бразилії стала неймовірна посуха, яка прийшла на зміну холодам.Ще один великий експортер кави на світовий ринок - Ефіопія опинилася на межі спалаху громадянської війни. В'єтнам, який також є постачальником кави, не може впоратися з коронавірусом, захворюваність у країні зростає величезними темпами.

Крім того, на тлі пандемії та вживання жорстких карантинних заходів у світі, а також через енергетичну кризу суттєво подорожчали енергоносії та логістика. Зростання цін на каву у світі однозначно спричинить хвилю підвищення вартості цього продукту і в Україні.

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...