Готуйте кишені! Українців готують до нового цінового удару: Які продукти подорожчають

Ціни на продукти в Україні рекордно зростають з початку 2021 року. Як прогнозують експерти, вже восени 2021 року ціни зміняться на овочі, хліб, цукор, соняшникову олію, курячі яйця та молочні продукти, передають Патріоти України.

В Україні до кінця серпня вже значно подорожчала морква і столовий буряк. При цьому пропозиція цієї продукції скоротилася. Фермери продають моркву по 4-7, 50 грн/кг. для порівняння, це на 29% дорожче, ніж тижнем раніше.

А буряк за тиждень подорожчав на 24% і тепер коштує в середньому 4-7 грн/кг. За даними Держстату вартість моркви в середньому на 33% більше, ніж в аналогічний період 2020 року. Ціни на столовий буряк всього за рік зросли в середньому на 36%.

Ціни на хліб також дорожчатимуть. Про це говорить економічний експерт Олег Пендзин. Зростуть ціни приблизно на 1,5%. Також в країні зростуть ціни на цукор. Ще більше подорожчає соняшникова олія та курячі яйця.

"Хліб і далі зростатиме в ціні - приблизно на 1,5% на місяць. Ця тенденція збережеться, мінімум, найближчі півроку. Також в країні продовжить дорожчати соняшникова олія і курячі яйця, але вже не такими швидкими темпами", – заявив фахівець.

Вартість цукру всього за рік зросла на 75%, ключова причина – неврожай буряка. Якщо урожай буде поганим і в цьому році, то ціни продовжать рости. Чи станеться це стане відомо в листопаді, коли зберуть урожай.

Молочна продукція до кінця поточного року може подорожчати на 2%, розповів аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Які продукти подорожчають до кінця року:

  • соняшникова олія;
  • зернові;
  • яйця;
  • молоко;
  • яловичина.

Як зазначає економіст САЅЕ Україна Володимир Дубровський, саме світові тенденції є основними причинами подорожчання продуктів в Україні

"Перша причина - загальносвітове підвищення цін. Дорожчає навіть та продукція, яку Україна вирощує сама. Те, що дешевше в Україні - вигідніше експортувати. Це вина не української сторони - а світових фінансових центрів", - стверджує Володимир Дубровський.

Хіти тижня. "Покращення" у дії: У Києві на ринку продають сало за "шаленою" ціною - такого ще не було ніколи

вівторок, 30 листопад 2021, 1:00

Ціна на сало в Україні останнім часом зросла до 350 гривень за кілограм. Але тенденція подорожчання триває. На одному з київських ринків продукт продають вже по 500 гривень за кілограм. Про це повідомив Роман Горяйнов на своїй Facebook-сторінці, зазнач...

Незабаром запит на екстрадицію? У США вийшло журналістське розслідування, як Коломойський "відмивав" гроші в Америці через "Приватбанк" та Deutsche Bank

вівторок, 30 листопад 2021, 0:05

Олігарх Ігор Коломойський через "Приватбанк" та Deutsche Bank "відмивав" незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість в США. Про це йдеться у розслідуванні американського видання Pittsburgh Post-Gazette, зазначають Патріоти Укр...