Готуйте кишені: В Україні "борщовий набір" щомісяця дорожчатиме на 10-15%, - економіст

В Україні овочі "борщового набору" дорожчатимуть на 10-15% щомісяця. Однією з причин зростання цін на продукти буде підвищення доходів населення. Про це повідомив виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин у коментарі УНН, передають Патріоти України.

"У нас сезонні коливання з "борщового набору" – 150% і ми стоїмо зараз на самому початку цього шляху, і чим далі, тим овочі будуть дорожчі", – сказав він.

Також експерт зазначив, що такого зростання цін, який був у січні та половині лютого, вже не буде, але підняття цін продовжиться. "Напевно, треба очікувати підвищення цін щомісяця, щонайменше, ще на 2-3%, а щодо борщової групи – 10-15% буде однозначно до травня і доти, доки почне надходити на ринок продукція з відкритого ґрунту", – додав економіст.

Він уточнив, що стимулюватиме зростання цін на продукти буде підвищення доходів населення. "Це буде стимулюватися тим, що в нас із вами ростуть доходи: мінімальна заробітна плата збільшилася, піднялися зарплати медиків, учителів – усі бюджетники отримали доплати, в березні у нас із вами перерахунок пенсій для пенсіонерів", – сказав Пендзин. За його словами, дорожчати продукти будуть також через ажіотажний попит перед великодніми та травневими святами.

Нагадаємо, в Україні за 2020 рік подорожчали майже всі продукти харчування. Ціна на яйця зросла приблизно на 70%, масло – на 50%, цукор – на 50-60%. Борошно подорожчало приблизно на 20%. Макарони, крупи, молочка, м'ясо додали в середньому по 10% до попередньої ціни.

Ужгород стане потужним залізничним хабом центральної Європи, - в.о. голови правління УЗ Юрик

субота, 17 квітень 2021, 12:37

Заміна колії на європейську від прикордонного Чопу до адміністративного центру Закарпаття здатна дати потужний поштовх розвитку не лише для Ужгороду, але і для всього регіону. Реконструкція євроколії від станції Чоп до станції Ужгород значно покращить ...

Збитків від пандемії було "замало": ​Французьких виноробів спіткала трагедія, котрої не знали протягом 30 останніх років. Уряд вживає екстрених заходів

субота, 17 квітень 2021, 8:54

Квітневі морози пошкодили 80% лози в виноробних регіонах країни, повідомляють Патріоти України з посиланням на CNN. За даними Європейського комітету винних компаній, мороз не зачепила лише 20% виноградників в основних виноробних районах Франції. Очікує...