На ринках України з'явилися перші кавуни ранніх сортів. Експерти відзначають, що сезон ранніх кавунів в цьому році почався майже на два тижні пізніше, ніж зазвичай. Крім того, ціна на улюблену ягоду злетіла майже в три рази. Що відбувається з цінами на кавуни на ринках країни, розповіли фахівці проекту EastFruit, передають Патріоти України.
Дощі та гради завдали сильної шкоди врожаю багатьох культур в Україні й баштанних це теж торкнулося. Цього року перші кавуни з'явилися на ринках майже на два тижні пізніше, ніж у 2020 році. Деяким виробникам навіть довелося заново пересівати площі під кавунами.
Перші ранні кавуни почали реалізовувати поки тільки поодинокі виробники в Херсонській області. Ціни на ягоди теж сильно відрізняються – перші партії зараз продають від 9 до 12 гривень за кілограм. У 2020 році ціна на кавуни в цей же період була у 2,7 раза нижче.
Однак експерти вважають, що завищена ціна пов'язана з тим, що на ринку дуже мало пропозицій. У 2020 році перші ранні кавуни реалізувалися за ціною від 3 до 5 гривень за кілограм. Але при цьому пропозицій на ринку було багато, і ціна дуже швидко знижувалася.
У 2021 році масово на ринках кавуни почнуть з'являтися тільки після 20 липня, а пік ґрунтових сортів очікується тільки до середини серпня. Виробники сильно знижувати ціни не планують і будуть утримувати її якомога довше, оскільки довелося заново пересівати баштан, а це – додаткові витрати для фермерів.
Кавуни складаються з рідини та відмінно насичують нею організм. У спекотну погоду ця ягода особливо корисна, бо вона дасть ситість і вгамує спрагу. У кавуні міститься вітамін С, вітамін А, калій, магній, вітаміни групи B.
Кавуни корисні для серця, він знижує кров'яний тиск і розширює судини. Також 100 грамів кавуна щодня допоможуть утримувати в порядку шкіру і волосся, підтримає здоров'я травного тракту, знизить м'язові болі та ризик розвитку раку.
"Він розширює просвіти судинних стін завдяки амінокислоті — цитруліні — поліпшується стан артерій і знижується кров'яний тиск. Крім того, що міститься в кавуні ікопен підвищує тонус судин і капілярів. А вітаміни С і В6 стабілізують роботу серцево-судинної системи. Також кавун допомагає виводити з організму шлаки та елементи радіонуклідів і холестерину", - відзначають дієтологи.
За словами фахівців, кавуни потрібно вживати в першій половині дня. Добова безпечна доза - 200-250 грам. Не варто їсти кавуни людям з сечокам'яною хворобою, колітами, розладами шлунка, аденомою передміхурової залози та різними патологіями, які супроводжуються поганим відтоком рідини.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...