Готуйте кишені! В Україні злетять ціни на парникові овочі - країна зупиняє виробництво тепличної продукції

В Україні вже найближчим часом можуть злетіти ціни на парникові овочі. Через дорожнечу електроенергії та газу в країні зупиняються майже всі тепличні господарства. Тому ринок України заповнять привізні овочі із теплих країн, передають Патріоти України.

Про кризу в тепличному господарстві розповів президент асоціації "Теплиці України" Євген Чернишенко. За словами Чернишенка, зупинка теплиць – не віддалена перспектива, а процес, який вже відбувається в Україні. У країні один за одним зупиняють роботу тепличні комбінати.

Наприклад, великий комбінат "Тепличний", розташований у селі Калинівка поблизу Києва, не витримав цінового навантаження та припинив закупівлю газу ще 14 жовтня цього року. Рослини всередині теплиць ще якийсь час стійко протрималися, доки не було морозів. Але потім із настанням холодів вони просто померли.

Сьогодні вартість кубометра газу для теплиць становить 43,6 гривні. Отоплювати їх таким енергоресурсом немає сенсу. Тоді парникові овочі будуть "золотими" і за ціною набагато перевершуватимуть навіть ті, що привезені з-за кордону.Ненабагато краща ситуація і з цінами на електроенергію. Адже нею опалюється частина теплиць, а також освітлюються рослини, яким взимку не вистачає для дозрівання світлового дня. Тариф на електроенергію для теплиць становив у листопаді 5,02 грн/кВт-годину.

"Через дорожнечу електроенергії зупинилися навіть квіткові теплиці, які вимагають менше газу, але багато електроенергії на освітлення", - ділиться президент асоціації "Теплиці України".

При цьому ще якось із останніх ресурсів тримаються невеликі теплиці, які опалюються вугіллям і трісками. Однак і їм доводиться несолодко, каже експерт. Мало того, що їхнє паливо поступово також дорожчає, так і подорожчання газу також позначається на них. Адже вони використовують якусь частину блакитного палива для одержання вуглецю, яким живляться парникові овочі.

У таких умовах більшість теплиць кане в небуття. До весни і до висадки овочів у відкритий ґрунт "доживуть" лише поодинокі. "Навесні виживуть тільки плівкові теплиці із досить примітивними технологіями, не сертифіковані за жодними стандартами", – каже Чернишенко.

На жаль, усі звернення асоціації "Теплиці України" до влади залишилися без відповіді. Керівники тепличної галузі стали бити на сполох ще у жовтні, звертаючись до влади із проханням про допомогу. Просили знизити їм ціну на газ або здешевити кредити. Проте відповіді на свої прохання вони так і не почули.

Уряд виділив 1,5 млрд грн на новий водогін для Кривого Рогу, Нікополя та Марганця

вівторок, 6 червень 2023, 23:00

Кабмін виділив 1,5 млрд грн на будівництво нового магістрального водогону, який допоможе забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль у telegram, передають Патріоти України. За його словами, з Фонду...

Катастрофа на Каховській дамбі позначиться на інших ГЕС України - міністр енергетики

вівторок, 6 червень 2023, 21:53

Катастрофа на Каховській ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях через що може виникнути дисбаланс в енергосистемі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенко,...