
В Україні вже незабаром може вирости тариф на передачу електроенергії, який встановлений для компанії Укренерго. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила недостатній тариф на цю послугу, вважає МВФ. Отже, цей тариф, очевидно, доведеться підвищити, йдеться у висновках міжнародного кредитора, передають Патріоти України.
З теперішнім тарифом на передачу електроенергії, який затвердила НКРЕКП, компанія Укренерго не в змозі виконувати своїх фінансових зобов'язань перед учасниками ринку електроенергії, а також не в змозі виконувати всі необхідні роботи з відновлення пошкодженої енергосистеми. А на сьогодні якнайшвидше усунення наслідків війни на енергетику України є пріоритетним завданням як для самих енергетиків, так і для української влади.
НКРЕКП дала дозвіл компанії Укренерго на підвищення тарифу на передачу електроенергії з початку 2023 року, і це дозволило енергетикам взятися за відновлення пошкоджених об'єктів. Але цього недостатньо, щоб Укренерго могла виконати всі покладені на неї функції, вважають в МВФ.
"Однак може знадобитися подальше підвищення в світлі зростання витрат, пов’язаних із більшим використанням газу в структурі виробництва електроенергії та необхідністю повної компенсації виробникам відновлюваної енергії", – заявили у Міжнародному валютному фонді.
Про те, що компанії встановлено занижений тариф на передачу електроенергії, свідчать фінансові проблеми, які фіксують за підсумками двох перших місяців 2023 року. Так, в Укренерго заявляють, що компанії бракує 20% на фінансування необхідних видатків.
Отже МВФ вважає, що за цих умов Нацкомісія має переглянути тариф, встановлений нею для компанії Укренерго, і встановити для неї вищий тариф. Це дасть енергетикам простір для маневрування та виконання усіх покладених на них зобов'язань.
В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. . За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої...
В Україні з 1 липня збільшать тарифи на воду в цілій низці населених пунктів. При тому в деяких містах поорожчання складатиме більше 200%, передають Патріоти України. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. більшість підприємств планує підвищувати тарифи ...