
У Національному банку України припускають, що вже 2026 року тарифи на електроенергію можуть зрости через значні потреби у відновленні енергетичної інфраструктури країни. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ, передають Патріоти України.
Як зазначають у Нацбанку, після стабілізації економічної ситуації в Україні тарифи на окремі комунальні послуги поступово наближатимуться до ринково обґрунтованих рівнів.
Також експерти НБУ прогнозують, що 2026 року відбудеться часткове підвищення цін на електроенергію для населення, що пов’язано з потребою у фінансуванні відновлення пошкоджених енергетичних об’єктів.Віра Хмельницька
У звіті наголошується, що посилення російських атак на енергетичну інфраструктуру та видобувні потужності наприкінці третього кварталу суттєво збільшили ризики дефіциту електроенергії. Саме тому Україні довелося збільшити імпорт електроенергії та газу, щоб забезпечити стабільне проходження опалювального сезону.
Наразі в НБУ очікують, що в четвертому кварталі 2025 року та на початку 2026 року економіка працюватиме в умовах дефіциту електроенергії на рівні 4-6%. «У 2026 році оцінку дефіциту е/е підвищено до 3% у середньому за рік. Це матиме негативний вплив на економічну активність", — зазначено у звіті Нацбанку.
У Росії загострюється паливна криза, яка охопила десятки регіонів. Водії змушені займати черги на автозаправках ще з раннього ранку, а в багатьох областях запроваджуються суворі обмеження на продаж пального, передають Патріоти України. За повідомленням...
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...