В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина енергоблоків буде на ремонті, а імпорт електроенергії не покриє потреб. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в коментарі ЗМІ. Україна, яка вже другий рік поспіль бореться з наслідками руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських атак, знову готується до потенційно складного літнього сезону, передають Патріоти України.
Попри значний прогрес у відновленні пошкоджених потужностей, ризик введення погодинних відключень електроенергії в липні-серпні цього року все ще існує. За словами Омельченка, нині з дев’яти атомних енергоблоків України в роботі лише п’ять, а чотири на ремонті. Це суттєво знижує загальну генерацію електроенергії в країні.
Омельченко нагадав, що влітку 2023 року під час сильної спеки українці стикнулися з масовими відключеннями світла, особливо у великих містах, зокрема в Києві, де світло вимикали на 8-12 годин на добу. Проте нинішня ситуація, за словами експерта, трохи краща.
"З тих 10 гігаватів потужностей, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок російських ракетно-дронових атак, вдалося відновити значну частину. Тож якщо атаки не відновляться в такому ж обсязі, як торік, повторення торішнього сценарію малоймовірне", – наголосив він.
Однак ключова проблема залишається – баланс споживання й генерації. За словами експерта, Україна за останній рік суттєво наростила потужності відновлюваної енергетики, зокрема сонячної: лише за минулий рік було побудовано близько одного гігавата СЕС. Це призводить до профіциту енергії в денні години весною та влітку. Компанія "Укренерго" навіть змушена обмежувати вироблення на сонячних електростанціях у певні періоди.
Увечері ситуація кардинально змінюється. У пікові години, зокрема ввечері, споживання стрімко зростає, а сонячна генерація припиняє роботу. У поєднанні з тим, що частина атомних блоків на ремонті, це створює потенційний дефіцит потужностей. "Це не означає, що відключення будуть обов’язково, але ризики дійсно існують, і вони зростають у разі спеки, коли збільшується попит на електроенергію, і якщо ми не зможемо покрити дефіцит імпортом", – зазначив Омельченко.
Тиск санкцій і нестача обігових коштів змушує росіян відмовлятися від ласих шматків закордоном , особливо коли "заморозити" копалини не виходить через неможливість виконання своїх інвестиційних зобов'язань. Дочірня компанія суверенного фонду добробуту ...
Демограф Олександр Гладун озвучив тривожний прогноз щодо населення України через війну Росії. Про це він сказав у коментарі ТСН.ua, передають Патріоти України. Демографи підрахували, що за найгіршим сценарієм, якщо війна закінчиться 2030 року, то до 20...