Наслідки коронавірусу для світової економіки будуть куди гірші, ніж зараз думають інвестори. "Цього тижня, коли інвестори в паніці влаштували розпродаж активів, реакція фондових ринків на спалах була м'якою. Найгірше попереду", - вважає економіст Нуріель Рубіні. Він передбачив 2008-го фінансову кризу, передають Патріоти України.
За його словами, очевидно, що коронавірус - це глобальна пандемія, а не зосереджена в Китаї епідемія. "Китаю завдано масштабний збиток, а міжнародні ланцюжки постачань серйозно порушені. Зараз на Китай припадає близько 20% світового ВВП, а не крихітні 4%, як під час епідемії SARS у 2003 році. Додайте до цього економічний шок для великих економік на зразок Японії, Південної Кореї та Італії. Коли хвороба пошириться на інші розвинені ринки, збиток зросте", - наголошує економіст.
Додає, що економіка не почне стрімко зростати навіть після перемоги над вірусом. "Якщо китайське виробництво зменшується всього на 2% у першому кварталі, це скорочення на 8% в річному вираженні. Віра в здатність економіки Китаю рости на 4% за квартал героїчно оптимістична. Крім того, впевненість світового бізнесу також ослабне. Торік компанії знижували капітальні витрати, оскільки топ-менеджери очікували, поки зникнуть ризики, пов'язані з торговельною війною США та Китаю, а також з Brexit. З частковим зникненням цих залишкових ризиків капітальні витрати відкладатимуться і далі через прагнення почекати та побачити, наскільки гострим і масштабним буде поширення вірусу", - резюмує економіст.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...