Готуйтеся! Економіст прогнозує серйозну фінансову кризу. Попередню передбачив 2008-го

Наслідки коронавірусу для світової економіки будуть куди гірші, ніж зараз думають інвестори. "Цього тижня, коли інвестори в паніці влаштували розпродаж активів, реакція фондових ринків на спалах була м'якою. Найгірше попереду", - вважає економіст Нуріель Рубіні. Він передбачив 2008-го фінансову кризу, передають Патріоти України.

За його словами, очевидно, що коронавірус - це глобальна пандемія, а не зосереджена в Китаї епідемія. "Китаю завдано масштабний збиток, а міжнародні ланцюжки постачань серйозно порушені. Зараз на Китай припадає близько 20% світового ВВП, а не крихітні 4%, як під час епідемії SARS у 2003 році. Додайте до цього економічний шок для великих економік на зразок Японії, Південної Кореї та Італії. Коли хвороба пошириться на інші розвинені ринки, збиток зросте", - наголошує економіст.

Додає, що економіка не почне стрімко зростати навіть після перемоги над вірусом. "Якщо китайське виробництво зменшується всього на 2% у першому кварталі, це скорочення на 8% в річному вираженні. Віра в здатність економіки Китаю рости на 4% за квартал героїчно оптимістична. Крім того, впевненість світового бізнесу також ослабне. Торік компанії знижували капітальні витрати, оскільки топ-менеджери очікували, поки зникнуть ризики, пов'язані з торговельною війною США та Китаю, а також з Brexit. З частковим зникненням цих залишкових ризиків капітальні витрати відкладатимуться і далі через прагнення почекати та побачити, наскільки гострим і масштабним буде поширення вірусу", - резюмує економіст.

Шалено злетить? МВФ дав прогноз курсу долара до гривні до 2029 року

четвер, 18 квітень 2024, 9:48

Міжнародний валютний фонд прогнозує незначну девальвацію у 2024 році. Потім курс долара до гривні поступово зростатиме, передають Патріоти України з посиланням на World Economic Outlook (квітень 2024 року). Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний кур...

Оце так! Популярна спеція за вартістю наздогнала золото

четвер, 18 квітень 2024, 8:50

Одна з найпопулярніших у світі спецій - шафран - подорожчала до золотого рівня. Ці прянощі цінуються за складність виробництва. До того, ж як пише турецьке видання Haber Turk, вона здебільшого росте у країнах, де в останні десятиліття спотерігаються ко...