Біржові ціни на газ у Європі знову підскочили понад $1000 за тис. кубів. В Україні підвищення не позначиться на комунальних тарифах, проте може призвести до нового витку зростання цін на продукти. Причиною подорожчання газу цього разу стало очікуване похолодання. Також на ринок вплинули зниження генерації на вітряних електростанціях Європи та рішення США запровадити нові санкції проти "Північного потоку-2", передають Патріоти України.
Як свідчить індекс TTF на біржі ICE Futures, у першій половині дня 23 листопада ціна газу досягла 90,69 євро за МВт*год. Це становить понад $1070 за тис. куб. м.
За даними Української енергетичної біржі (УЕБ), в Україні останні контракти укладалися за ціною, вищою за 31 тис. грн за тисячу кубів. Газ щодо них буде поставлений у грудні. Ціна трохи відрізняється в залежності від умов угод.
Цього тижня в Європі очікується помітне падіння температури повітря, що вже вплинуло на попит на газ, зазначає "Інтерфакс". Цей листопад уже виявився холоднішим, ніж попередній. Середня температура повітря виявилася на 2 градуси нижчою, ніж у 2020 році.
Крім того, 22 листопада у Європі зменшилися показники вітряної генерації. Якщо вона забезпечує близько 15% енергобалансу регіону, то тепер – лише 12,6%. Це теж пов'язано з погодними умовами – сила вітру вже знизилася і, за прогнозами синоптиків, тенденція продовжиться.
Газ штовхає ціни вгоруПідвищення ринкових цін на газ не вплине на комунальні тарифи для пересічних українців. Ціни на послуги ЖКГ зафіксовані до кінця опалювального сезону. Наприклад, побутовий газ у більшості постачальників коштуватиме до весни близько 8 грн за куб.
Але подорожчання енергоресурсів позначається на вартості виробництва товарів та товарів. Газ використовується в багатьох технологічних процесах – від сушіння зерна та переробки іншої сировини до опалення теплиць.
В результаті в Україні вже дорожчає низка продуктів. Зокрема:
Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям. Йд...
Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення становить 9,2 млрд грн. Про це заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба під час Години запитань до уряду, передають Патріоти Укра...