Готуйтеся! Ціни на газ знову перерахують, тариф може злетіти до 12 грн

Місячна ціна на газ у червні 2021-го може встановитися в межах 12 грн за куб. м. І тенденцій до того, що газ істотно подешевшає за літо, поки немає. Про це заявила координаторка житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко. Зараз базовою для більшості громадян залишається оголошена в кінці квітня річна ціна. Якщо ціна вашого оператора вас не влаштовує, ви хочете заощадити і пошукати інші пропозиції – варіанти знайти буде складно.

"Для багатьох компаній базовий зараз річний пакет, але є і компанії, які орієнтуються на місячний, і цей пакет у них вигідніший, ніж річний. Тариф дуже залежить від стратегій і від того, де і як компанії купують газ. Але за рахунок того, що постачальників на ринку багато, як тільки з'явиться можливість знижувати ціну – це будуть робити. Поки я таких підстав не бачу".

Ціна на газ для населення може дещо впасти у разі втручання держави, але без держрегулювання. За словами Тетяни Бойко, уряд своїм рішенням може зобов'язати "Укргазвидобування" або НАК "Нафтогаз" виходити на ринок із більш вигідними пропозиціями для оптовиків.

"Як тільки буде можливість купити дешевше український газ або впадуть ціни на європейських ринках, думаю, більшість постачальників теж знизить ціни. Але чи відбудеться це в найближчій перспективі? Цього місяця – ні. Може наступного або через місяць. Ринок дуже не прогнозований. Але як тільки "Нафтогаз" знизить ціну, ми зможемо побачити тарифи на рівні 7-8 грн".

Зараз ціни на газ на європейських ринках опустилися нижче ніж 300 дол. за тис. кубометрів. Але все ж вартість газу залишається досить високою як для міжсезоння. Така ситуація виникла через холодну весну, а також через те, що російський "Газпром" не продає потрібні обсяги газу в Європу. Запаси в сховищах низькі, а попит зростає, адже компанії-постачальники починають закуповуватися газом на зиму. Тому ціни не знижуються.

Нагадаємо, раніше постачальники оголосили ціну на газ у межах базового річного тарифу. Вартість газу коливається від 7,8 до 13,5 грн за кубометр.

Мова йде про мільярди: МВФ може надати Україні багаторічний пакет допомоги на колосальну суму – Bloomberg

п’ятниця, 27 січень 2023, 0:28

МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакету допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, який допоможе покрити потреби країни і стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джере...

В Україні перерахували частину тарифів: Названо послуги, які подорожчають у 2023 році

четвер, 26 січень 2023, 19:09

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду, передають Патріоти України. Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щоміся...