Готуйтеся! Українцям перерахують абонплату за газ, усі отримають нові платіжки

В Україні з 1 січня 2021 року перерахують абонплату на газ для всіх споживачів. Нині платіжки приходять з урахуванням споживання з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019-го. А з 1 січня будемо платити з розрахунку того газу, який витратили з жовтня 2019-го по кінець вересня 2020-го, передають Патріоти України.

Якщо ви в цей період витрачали більше, то зросте й сума в платіжках. Якщо ж економили, то, найімовірніше, зможете платити менше. Правда, низка облгазів планує переглянути й сам тариф. Серед них, наприклад, "Київоблгаз". Там підрахували, що зібраних грошей їм не вистачає: зростали зарплати, збільшувалася вартість матеріалів. Тому й абонплата повинна бути більшою.

В Україні, перед тим як запустити ринок газу (тепер можна самостійно вибирати й будь-якої миті змінювати постачальника), розділили платіжку на два складники. Перший – газ, який використовували (платити за лічильником), другий – витрати на утримання інфраструктури (ще називають плата "за трубу").

Другий платіж потрібно вносити щомісяця, його і називають абонентською платою. Усі українці зобов'язані платити. Навіть якщо "Нафтогаз" влаштує акцію й буде безплатно віддавати свій товар, а ви вирішите відмовитися від використання блакитного палива, внести абонплату все одно доведеться.

Джерело: Обозреватель

89 000 барелів на день: Нью-Йорк викрили у купівлі палива з російської нафти, - Bloomberg

середа, 1 лютий 2023, 13:51

Нью-Йорк закуповує незвично велику кількість бензину і дизельного палива в Індії - країні, яка стала головним ринком збуту російської нафти, що перебуває під санкціями, передають Патріоти України. Як повідомляє Bloomberg, з посиланням на дані Kpler, Ін...

Частині українців дозволили оплачувати лише половину вартості комуналки: Що треба знати

середа, 1 лютий 2023, 9:28

Частина українців має право сплачувати лише половину вартості комунальних послуг. При цьому зниження плати за комуналку надається практично в усьому спектрі комунальних послуг. Про те, кому комуналка коштуватиме півціни, розповіли в Пенсійному фонді Ук...