Готуйтеся! В Україні посилять правила переказів грошей між картками - що потрібно зробити

В Україні з 1 червня запровадять нові ліміти на карткові перекази – з картки на картку. Без офіційного підтвердження заробітку українці зможуть перераховувати до 100 тис. грн. на місяць. Втім у банківському секторі вже рекомендують подбати про уникнення незручностей, пов'язаних з майбутніми обмеженнями – насамперед отримати документальне підтвердження доходів та оптимізувати кількість рахунків, передають Патріоти України.

Як розповіла OBOZ.UA заступниця голови правління Глобус Банку Ганна Довгальська, документальне підтвердження доходів може збільшити довіру банку до клієнта – і фінустанова "у разі потреби може збільшити ліміт". Для цього слід отримати:

  • довідки ОК5 та ОК7 – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб;
  • податкову декларацію;
  • зарплатні відомості;
  • підтвердження зарахувань від державних органів;
  • підтверджені доходи членів сімей;
  • підтвердження волонтерської діяльності "або інші документи, які б підтверджували законність отриманих доходів".

Також, зазначається, слід оптимізувати кількість рахунків. "Не варто відкривати надмірну кількість рахунків, щоб уникнути застосування лімітів, зате необхідно подбати про закриття "порожніх"/непрацюючих", – пояснила Довгальська.

Крім того, щоб уникнути проблем, потрібно налаштувати автоматичні платежі в мобільних застосунках. А також у особистих кабінетах – наприклад, під час:

  • оплати комунальних послуг;
  • підписки на електронні послуги – зокрема, онлайн-медіа.

Крім цього, потрібно використовувати цифрові інструменти оплати. Йдеться про

  • Дію;
  • електронний кабінет платника податків тощо.

"Завчасна підготовка необхідної документації стане запорукою комфортного використання банківських послуг у нових умовах", – наголосила банкірка.

Водночас вона нагадала: з 1 лютого 2025 року в Україні діє ліміт на карткові перекази в 150 тис. грн/місяць. Проте українці всіляко намагаються його обійти, зокрема, намагаючись:

  • відкривати рахунки у різних банках;
  • використовувати перекази на IBAN.

При цьому Довгальська наголосила: на початку лютого в Україні спостерігалося зниження кількості карткових переказів – у межах 12%, а їхній обсяг скоротився в середньому на 18%. Проте вже ближче до середини місяця ситуація вирівнялася.

Зі свого боку OBOZ.UA раніше розповідав, що ліміти не включають операції з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку. За наявності документально підтверджених доходів клієнта, що перевищують установлений ліміт, банки здійснюватимуть перекази в межах підтвердженого доходу.

"Крім того, клієнт під час обслуговування має право звернутися до надавача платіжних послуг-учасника Меморандуму із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження коштів", – йдеться у матеріалі.

Авіакомпанія з ЄС обіцяє відновити польоти до України: Ось в які міста літатиме

понеділок, 24 березень 2025, 18:57

Авіакомпанія airBaltic готова відновити регулярні повітряні рейси до Києва та Львова у своїй маршрутній мережі, щойно Україна знову відкриє повітряний простір. Рейси виконуватимуться зі столиць балтійських країн – Латвії, Литви та Естонії, передають Па...

Зеленський підписав закон про підвищення акцизів: Стало відомо, на скільки подорожчають сигарети

понеділок, 24 березень 2025, 17:27

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення акцизів на тютюнові вироби. Сигарети продовжать дорожчати, як це було всі останні роки, передають Патріоти України з посиланням на проект №11090 на сайті Верховної Ради. Відповідно д...