Готуйтеся затягнути паски! Українцям готують нове подорожчання комуналки: Скільки заплатимо в лютому і що злетить у ціні

Українці отримують перші платіжки за комуналку, використану в січні. Через морози, подорожчання електроенергії, перерахунок абонплати суми будуть істотно вищими, ніж місяцем раніше. Але й на цьому подорожчання не зупиниться. До кінця опалювального сезону влада ухвалила рішення ціни не міняти, але вже у квітні до цього питання знову повернуться, передають Патріоти України.

Скільки заплатимо за комуналку в лютому?

ТЕПЛО. У січні через холоди українці використовували приблизно на 10% більше Гкал тепла, ніж в грудні. Це відобразиться й на сумах у платіжках. Наприклад, за словами заступника столичного голови Петра Пантелєєва, опалення одного квадрата обійдеться в 33 грн.

На ці ж 10% збільшаться і суми в платіжках. Важливо зазначити, що сам тариф на тепло підвищувати не будуть. Після кількох тижнів переговорів між Асоціацією міст України, Кабміном і Нафтогазом підписали меморандум. Суть якого зводиться до такого: до кінця опалювального сезону (квітня) тарифи підвищувати не будуть.

"Позиція була такою: минулого літа реальна вартість гарячої води була нижчою, ніж встановлені тарифи. Їх не переглядали. Як результат, у теплокомуненерго була можливість отримати додатковий прибуток. Ось зараз нехай витрачають його", – розповів піврозмовник в уряді.

ГАЗ. Платіжки за газ за ідеєю повинні були вирости на 30%. Але Офісу президента вдалося домовитися з постачальниками, і вони заднім числом знизили свої тарифи до "не більше ніж 6,99 грн за куб". До речі, як розповідають у самому Офісі президента, таку цифру озвучили прямо на нараді з президентом Володимиром Зеленським – один із радників відкрив сайт "Газправда", знайшов найнижчу ціну і сказав: нехай вона діє для всіх. "Складний час, всім повинно бути трошки боляче", – пояснили рішення в ОП.

Координаторка житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко розповідає: рішення знизити ціни заднім числом не відповідає ринковим механізмам. Мовляв, це небезпечна практика й суто політичний крок.

"Незрозуміло, які преференції отримає група гравців ринку, яка пішла на ці домовленості, адже це – начебто добровільна робота в збиток. Це – сигнал, що правила поставки можна порушувати (адже є чітка вимога про порядок публікації й дію ціни) – і за це нічого не буде, якщо можна знижувати ціну, якщо хочеш, то чому не можна підвищувати в потрібний момент?" – розповідає Бойко.

До речі, і хоча максимальний розмір абонплати вирішили обмежити, навіть після такого обмеження порівняно з груднем 2020-го її розмір збільшився.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ. За електроенергію всім, хто використовує від 100 кВт год, доведеться заплатити на 78 грн більше. Саме на цю суму збільшили вартість колись пільгових перших 100 кВт год. Крім того, пільгу на опалення (за 3000 кВт год можна було платити 90 копійок) також скасували, тепер ті, хто опалює свої будинки струмом, повинні будуть платити за повною ціною – 1,68 грн за кВт год. Це призведе до того, що їхні витрати на комуналку можуть зрости на 2-4 тис. грн.

У коментарі глава комітету з питань житлово-комунального господарства громадської ради при КМДА Олег Попенко заявив, що це тільки перший крок підвищення ціни. Цю ж інформацію підтвердили і співрозмовники в уряді.

Що буде з тарифами після кінця опалювального сезону

Подорожчати можуть:

  • гаряча вода;
  • опалення;
  • електроенергія.

Попенко з посиланням на власні джерела анонсує: з 1 квітня 2021-го у разі споживання понад 300 кВт год за кожен потрібно буде платити 3,42 грн (зараз 1,68 грн). "В Україні дефіцит бюджету і на нас намагаються перекласти борги "зелених" інвесторів... У держави грошей немає, і вона підвищує нам із вами тарифи", – говорить експерт.

У той же час гарячу воду і опалення, ймовірно, повністю віддадуть на відкуп місцевій владі. Вони зможуть ухвалювати рішення: або підвищувати тарифи, або у власних бюджетах знаходити кошти на компенсацію цін, які не покривають заявлену рентабельність.

Вартість опалення і гарячої води до квітня чіпати не будуть, але й за це доведеться заплатити. Кабінет міністрів зобов'язався знайти кошти на компенсацію збитків (їх можуть розділити з місцевою владою). І заплатить за це кожен платник податків.

Джерело: Обозреватель

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....

Defense Express показали фото "Шахеда" з нової серії "Ъ": Що означає його поява

неділя, 19 січень 2025, 11:49

Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...