Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти України.

Про ситуацію розповів голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв. За його словами, основним фактором зростання навантаження на мережу стало масове використання кондиціонерів під час високих температур.

Експерт зазначає, що саме в ранкові та вечірні години фіксується найбільший дефіцит електроенергії. Додатково ситуацію ускладнює підвищення середньодобової температури, яке різко збільшує споживання електрики в побуті та бізнесі.

Окремим фактором він називає планові ремонти енергоблоків атомних електростанцій, що тимчасово зменшує доступні потужності в системі. Також обмеженим залишається імпорт електроенергії з європейських країн через спільне зростання споживання в регіоні.

За прогнозом фахівця, у разі пікового навантаження відключення можуть тривати кілька годин: у ранкові періоди — до двох годин, а ввечері — до трьох-чотирьох годин, залежно від ситуації в енергосистемі.

Водночас енергетики наголошують, що поточні відключення мають переважно аварійний характер, а загального колапсу системи влітку не очікується. Однак ризики нестабільності зростають із підвищенням температури повітря.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...