"Грянув грім": НБУ ліквідував флагмана будівельного кредитування, банк "Аркада", подробиці гучної справи

13 тисяч родин залишились і без квартир, і без 100-відсоткової передоплати за житло. Тих хто постраждав частково, як інвестор, чи вкладник - ще більше

Нацбанк ліквідував банк "Аркада", який раніше було визнано неплатоспроможним. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора в п'ятницю, 25 вересня, зазначають Патріоти України.

"Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення від 24 вересня 2020 року №601-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ АКБ "АРКАДА", – йдеться в заяві НБУ.

Що цьому передувало

Банк "Аркада" через ТОВ "Аркада-будівництво" за гроші приватних інвесторів будував у Києві три житлових комплекси – ЖК "Еврика" в Голосіївському районі Києва, ЖК "Патріотика" і ЖК "Патріотика на озерах" у Дарницькому районі.

За квартири у них 13 тисяч сімей заплатили 100% вартості. Однак будівництво проінвестованих будинків поступово зупинилось упродовж 2018-2019 років.

Увесь цей час інвестори влаштовували мітинги, намагаючись привернути до проблеми увагу КМДА та Нацбанку.

25 серпня Нацбанк відніс "Аркаду" до неплатоспроможних банків, оскільки його капітал упав нижче за нормативний рівень і став негативним.

У НБУ уточнили, що капітал банку впав нижче за нормативний рівень і став негативним через втрату основного активу – будівлі головного офісу та земельної ділянки на вулиці Ольгинській у Києві.

Банк надав зазначену нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов'язаною з банком компанією-забудовником, і втратив її через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником.

За даними НБУ, на момент укладення кредитного договору оцінювальна вартість будівлі перевищувала 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку).

У НБУ запевнили, що більш ніж 90% вкладників "Аркади" (понад 5 тисяч осіб) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тисяч гривень.

Водночас більші вклади буде відшкодовано в межах зазначеної суми. Усього ФГВФО забезпечить виплату гарантованої суми в обсязі 285 млн грн.

Регулятор зауважив, що виведення фінустанови з ринку не пов'язане із затримкою введення забудовниками в експлуатацію будинків ЖК "Еврика" та ЖК "Патріотика".

Кримінальне провадження на 9 млрд грн

Наприкінці серпня правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо можливої розтрати 9 млрд грн, зібраних у фондах фінансування будівництва банку "Аркада".

Пізніше президенту банку "Аркада" повідомили про підозру у привласненні грошей із фондів фінансування будівництва житлових комплексів.

За даними слідства, у червні 2018 року голова правління банку разом привласнив 50 млн гривень із фондів фінансування будівництва ЖК "Еврика" та "Патріотика". Ці гроші було видано у вигляді кредиту підконтрольним голові компаніям (вони не були причетні до будівництва).

Нагадаємо, 29 травня в Києві інвестори банку "Аркада" влаштували пікет і безстрокову акцію протесту, вимагаючи від органів влади відповіді, чому зупинено будівництво житлових комплексів "Еврика", "Патріотика", "Патріотика на озерах".

25 серпня 2020 року стало відомо, що банк "Аркада" віднесений до категорії неплатоспроможних, оскільки його капітал впав нижче за нормативний рівень і став негативним.

26 серпня стало відомо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо можливої розтрати 9 млрд грн, зібраних у фондах фінансування будівництва банку "Аркада".

3 вересня в голови правління банку "Аркада" Тетяни Ковальчук пройшли обшуки.

3 вересня правоохоронці повідомили про підозру президентові банку "Аркада" у привласненні грошей із фондів фінансування будівництва житлових комплексів.

Хіти тижня. Бус для зомбі-апокаліпсису: Соцмережу вразив шкільний автобус, створений за участю українців (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 3:00

Torsus Praetorian здатний доставити дітей до школи по найважчому бездоріжжю. На підприємстві Словаччини спільно з українськими фахівцями випустили шкільний автобус-позашляховик. Про це повідомляє "Автоцентр", передають Патріоти України. Новий Torsus Pr...

Дорожче за імпортні банани: Стало відомо, чому подорожчали українські яблука

субота, 31 жовтень 2020, 23:46

Ціна на яблука зростає саме в дорозі до полиць магазинів. Українські яблука в цьому році виявилися дорожчими, ніж імпортні банани. До того ж в країні – дефіцит якісних яблук. Через квітневі морози загинула майже половина яблуневого цвіту. В результаті ...