8 серпня набрала чинності постанова Кабміну, якою запроваджується експериментальний проєкт з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною». Хто та як може її отримати, розповіли юристи «Юридичного порадника для ВПО», передають Патріоти України.
«Отримати послуги можуть дієздатні внутрішньо переміщені особи похилого віку, особи з інвалідністю:
А ось надавати таку послугу можуть юридичні особи та ФОП, включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, які надають соціальні послуги стаціонарного догляду/підтриманого проживання. Такі ФОП мають:
Особа, яка потребує надання соціальних послуг, подає уповноваженому органу звернення незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання заяву про потребу в догляді.
«Якщо така людина за станом здоров’я не може самостійно подати заяву, її приймає відповідальна особа за місцем проживання (перебування) особи.
Уповноважений орган протягом 5 робочих днів з дати отримання заяви перевіряє інформацію про чисельність осіб, які можуть отримати бюджетні кошти для організації надання соціальних послуг та з'ясовує ступінь індивідуальних потреб особи.
Якщо за результатами визначення ступеня індивідуальних потреб особа потребує надання соціальних послуг, відповідальна особа надає їй перелік та допомагає обрати надавача соціальних послуг.
Уповноважений орган не пізніше ніж протягом 2 робочих днів надсилає копію рішення та висновку особі, яка потребує надання соціальних послуг, та обраному нею надавачу. Отримувач послуги відкриває рахунок зі спеціальним режимом використання, на який щомісяця надходять бюджетні кошти, та оплачує послуги з догляду протягом 10 робочих днів з дня зарахування бюджетних коштів на його поточний рахунок".
Юристи звертають увагу, що на період забезпечення отримувачів соціальних послуг соціальною послугою стаціонарного догляду виплата допомоги на проживання ВПО не проводиться.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...