Соняшникова олія здорожчає в Україні вже найближчими днями. Крім того, в експертному середовищі прогнозують, що грудень 2021 року буде місяцем зростання цін – оскільки подорожчають найпопулярніші серед українців продукти. Про це розповів директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пензін. При цьому він наголосив: зростання ціни складе 7-8%, зазначають Патріоти України.
"Однозначно зростатиме вартість соняшникової олії. Плюс 7-8% на олію найближчим часом ми точно побачимо", – сказав Пензін. Крім того, за його словами, варто очікувати на подорожчання й інших продуктів. Насамперед, тих, на які є великий попит. "Грудень буде місяцем зростання цін. Перед святами у нас, як правило, з'являється ажіотажний попит, особливо на продовольчу групу", – зазначив експерт.
У вересні-жовтні 2021 року в Україні було вироблено на 13,5% менше соняшникової олії порівняно з відповідним періодом минулого року. Разом з тим, за очыкуваннями вже незабаром ціна на літр олії може перевалити за 100 грн.
В асоціації "Укроліяпром" зниження виробництва пояснюють насамперед стримуванням продажів насіння соняшнику сільськогосподарськими виробниками в очікуванні зростання цін на цю сировину. Підтвердженням цьому є два фактори:
Ціна ж на соняшникову рафіновану олію для українців може зрости щонайменше до 100 грн за літр. Це може статися через подорожчання енергоносіїв та ціни на газ.
Як зазначив Станіслав Таршин, власник компанії "ГрадОлія" та член "Української Ради бізнесу" в коментарі UBR.ua, ціна природного газу для підприємств різко зросла восени 2021 року.
За словами експерта, йдеться про подорожчання майже у 2,5 раза. Через такі фактори, як спрогнозував фахівець, для компаній олійно-жирової галузі собівартість виробництва може зрости на 5-10%.
Раніше світові ціни на каву побили 10-річний рекорд. Через це вона подорожчає і в роздрібному продажі. За прогнозами експертів, очікувати підвищення вартості чашки кави варто вже найближчими днями.
"Станом на середину листопада, ціна кави на біржі злетіла до максимальної за останні 10 років позначки. Причинами ринок назвав небувалі заморозки на кавових плантаціях у Бразилії, а також багаторазово здорожчалу логістику", – йдеться в матеріалі UBR.ua.
Там зазначають: у зв'язку з цим, ціни на свою продукцію підняли й інші країни. Адже дефіцит бразильської кави викликав ажіотаж на їхній продукт.
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...