Грузія на межі гіперінфляції: Курс національної валюти наблизився до історичного мінімуму

Після чергового падіння курсу ларі прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія закликав Національний банк використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Новости-Грузия".

Річний рівень інфляції в жовтні склав 6,9% замість прогнозованих 3%, а ціни на продовольство виросли вже на 13,5%, сказано в повідомленні. Експерти пов'язують зростання цін зі знеціненням національної валюти. За півроку ларі відносно долара знецінився приблизно на 10%.

21 листопада курс грузинської національної валюти наблизився до історичного мінімуму, склавши 2,9776 ларі за долар.

"Хочу закликати Національний банк активно використовувати всі наявні інструменти для стабілізації цін і забезпечення інфляційного таргетування (режим грошово-кредитної політики, кінцева мета якого - цінова стабільність. - Ред.)", - заявив Гахарія на засіданні уряду.

Він також доручив міністрові фінансів розглянути і на майбутньому засіданні уряду надати інформацію про можливість зниження межі отримання кредиту в іноземній валюті з 200 тисяч ларі до 100 тисяч.

Курс грузинської національної валюти в липні досяг рекордно низької позначки у 2,97 ларі за долар.

Нацбанк заявляв, що курс впав на тлі шоків, пов'язаних з туризмом і негативними очікуваннями, попри позитивну внутрішню і зовнішню макроекономічну динаміку.

Про будівництво двох баз ВМС, або Що заважає налагодити ефективну співпрацю України з країнами НАТО

четвер, 22 жовтень 2020, 9:55

Важливо розглядати розбудову військово-морського флоту України виключно в аспекті забезпечення вільного судноплавства одночасно Чорного й Азовського морів. І подавати це в аспекті деокупації незаконно анексованого Криму.

Готуйте кишені: Українців у листопаді чекає новий курс долара, аналітик назвав ціну

четвер, 22 жовтень 2020, 9:53

У листопаді вартість американської валюти в Україні коливатиметься в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин, зазначає в коментарі аналітик Єгор Комов, є нова хвиля пандемії коронавірусу, п...