Гривня слабшає: Експерт розповів, чи чекати курсу по 40 за долар в Україні

Попри слабкість гривні, на яку вливає війна в Україні, падіння гривні понад 40 за долар не буде в будь-якому випадку. Про це заявив аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, пише "Сегодня", передають Патріоти України.

Аналітик не очікує різкого падіння гривні понад 40 за долар. По-перше, банки не купуватимуть валюту за таким курсом, оскільки самі встановлюють курс купівлі та продажу в країні. По-друге, поки зовнішнє фінансування країни зберігається – дефолту не варто чекати. По-третє, за сезонним фактором попит на валюту у липні не зростає, наголошує Орищак.

Крім того, вважає експерт, попит на валюту з боку населення не зростатиме. Рішення про плаваючий курс валюти не дасть девальваційного поштовху, як і надрукована гривня. Окрім низьких доходів населення та вичерпних грошових запасів у нас діють обмеження на виведення грошей за кордон.

Загалом, за стабільність валютного ринку України, виступають достатність золотовалютних резервів країни для інтервенцій (понад 25 млн доларів США), фінансовий грант від США у розмірі 1,3 млрд доларів і сезонний фактор.

За слабкість гривні виступають війна в Україні, що загрожує дефолтом на тлі падаючої економіки та втрачених інфраструктури й територій, а також майбутній плаваючий курс гривні, вважає експерт. За оцінками Орищака, наступного тижня, з 4 по 10 червня, курс продажу американського долара коливатиметься в рамках 35,4 – 36 гривень за долар.

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...

Удару по кишені бути? Українцям можуть запровадити нові тарифи на електроенергію - депутат назвав ймовірну ціну

середа, 24 квітень 2024, 7:44

У разі підвищення тарифу на електроенергію для населення ціна може вийти на рівень собівартості струму - 3,5 грн за кВт*год. замість нинішніх 2,64 грн. Такі розрахунки ґрунтуються на тому, що держава не може собі дозволити дотувати виробництво електрое...