Попри слабкість гривні, на яку вливає війна в Україні, падіння гривні понад 40 за долар не буде в будь-якому випадку. Про це заявив аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, пише "Сегодня", передають Патріоти України.
Аналітик не очікує різкого падіння гривні понад 40 за долар. По-перше, банки не купуватимуть валюту за таким курсом, оскільки самі встановлюють курс купівлі та продажу в країні. По-друге, поки зовнішнє фінансування країни зберігається – дефолту не варто чекати. По-третє, за сезонним фактором попит на валюту у липні не зростає, наголошує Орищак.
Крім того, вважає експерт, попит на валюту з боку населення не зростатиме. Рішення про плаваючий курс валюти не дасть девальваційного поштовху, як і надрукована гривня. Окрім низьких доходів населення та вичерпних грошових запасів у нас діють обмеження на виведення грошей за кордон.
Загалом, за стабільність валютного ринку України, виступають достатність золотовалютних резервів країни для інтервенцій (понад 25 млн доларів США), фінансовий грант від США у розмірі 1,3 млрд доларів і сезонний фактор.
За слабкість гривні виступають війна в Україні, що загрожує дефолтом на тлі падаючої економіки та втрачених інфраструктури й територій, а також майбутній плаваючий курс гривні, вважає експерт. За оцінками Орищака, наступного тижня, з 4 по 10 червня, курс продажу американського долара коливатиметься в рамках 35,4 – 36 гривень за долар.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...