Гривня слабшає: Експерт розповів, чи чекати курсу по 40 за долар в Україні

Попри слабкість гривні, на яку вливає війна в Україні, падіння гривні понад 40 за долар не буде в будь-якому випадку. Про це заявив аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, пише "Сегодня", передають Патріоти України.

Аналітик не очікує різкого падіння гривні понад 40 за долар. По-перше, банки не купуватимуть валюту за таким курсом, оскільки самі встановлюють курс купівлі та продажу в країні. По-друге, поки зовнішнє фінансування країни зберігається – дефолту не варто чекати. По-третє, за сезонним фактором попит на валюту у липні не зростає, наголошує Орищак.

Крім того, вважає експерт, попит на валюту з боку населення не зростатиме. Рішення про плаваючий курс валюти не дасть девальваційного поштовху, як і надрукована гривня. Окрім низьких доходів населення та вичерпних грошових запасів у нас діють обмеження на виведення грошей за кордон.

Загалом, за стабільність валютного ринку України, виступають достатність золотовалютних резервів країни для інтервенцій (понад 25 млн доларів США), фінансовий грант від США у розмірі 1,3 млрд доларів і сезонний фактор.

За слабкість гривні виступають війна в Україні, що загрожує дефолтом на тлі падаючої економіки та втрачених інфраструктури й територій, а також майбутній плаваючий курс гривні, вважає експерт. За оцінками Орищака, наступного тижня, з 4 по 10 червня, курс продажу американського долара коливатиметься в рамках 35,4 – 36 гривень за долар.

Стрімка гіперінфляція та зупинка цілих галузей економіки: Бізнес попереджає слуг Зеленського про катастрофічні наслідки додаткового збору на купівлю валюти

п’ятниця, 12 серпень 2022, 15:00

Запровадження 10% збору на валюту для купівлі імпортних товарів зупинить українську промисловість, заявили в Українському національному комітеті Міжнародної торгової палати (ICC). Там звернулися до прем'єр-міністра, голови Нацбанку та голови податковог...

Повністю замінить "Артемсіль": На Закарпатті виявили велике родовище солі

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:14

За його словами, роботи на родовищі вже стартували в рамках інвестиційної угоди з компанією "Катіон інвест". "Йдеться про кейс, який дозволить розробляти Буштинське соляне родовище і видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуго...