Гривню будуть "давити": Експерти дали тривожний прогноз по курсу долара до кінця року

Незважаючи на очікуване надання Україні кредитних коштів Міжнародного валютного фонду, девальваційні очікування в країні зберігаються. Про це повідомили опитані "Апострофом" експерти, передають Патріоти України.

"Ми знаходимося в кризовій ситуації. Протекціоністська політика, більш низький урожай, дефіцит бюджету, дефіцит зовнішньоторговельного балансу, боргове навантаження - все це тисне на курс. І кредит МВФ знижує рівень цих ризиків, забезпечує подушку безпеки, що дасть більш стійкі позиції гривні. Але девальвація, я вважаю, все ж буде. Влітку, швидше за все, ми залишимося нижче 28 гривень / долар", - сказав керівник відділу аналітики групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин.

Член ради Національного банку України Віталій Шапран бачить ситуацію схожим чином. "Поки ціни на нафту тримаються на низькому рівні - а це наш основний сировинної енергетичний імпорт - ситуація розвивається на користь України. Але так буде не завжди. Та й втрата 5-7% ВВП у 2020 році (такі прогнози експертів, в тому числі і МВФ) не пройде для нашої країни непоміченим явищем і, звичайно, може загострити макроризики, проти яких якраз і спрямована stand-by", - сказав він.

При цьому обвалу курсу гривні експерти не очікують. "Якщо не буде якихось дурниць, в тому числі, якщо не буде зірвано програму з МВФ, то курс до кінця 2020 року не повинен піти вище 30 гривень / долар. Цілком реальний курс - 28-29 гривень / долар", - сказав інвестиційний банкір та фінансовий аналітик Сергій Фурса.

Андрій Шевчишин вважає, що до кінця 2020 року курс гривні навряд чи вийде за межі 29,5 гривень / долар, однак він зазначає, що багато чого буде залежати від реальної економічної ситуації як в країні, так і в світі, в тому числі, і від того, чи прийде друга хвиля коронавірусу та чи буде знову введено карантинні обмеження.

Не все погано: В Україні на третину обвалилася ціна на овочі "борщового набору"

вівторок, 1 грудень 2020, 22:01

В Україні за рік ціна на традиційну п’ятірку «борщових» овочів знизилася на 30% — до 32,42 грн., повідомляють Патріоти України. Так, у жовтні цього року овочі борщового набору коштували 32,42 грн, тоді як у жовтні минулого року — 46,4 грн, тож за рік о...

Зеленський разом з Радою зірвав облік для бізнесу, або Як українців прирекли на бідність, а МВФ обдурили, - експерти

вівторок, 1 грудень 2020, 14:58

В Україні за пропозицією президента Володимира Зеленського облік обороту фізичних осіб-підприємців (ФОП) перенесли на рік, до 1 січня 2022 року. У результаті такого рішення в тіні можуть залишитися сотні тисяч ФОП, які вже перевищують ліміти оборотів і...