І це ще не було морозів: Поки Зеленський зі "слугами" заперечує можливість віялових відключень електрики, третина українців вже сиділи без світла

Від початку цьогорічного опалювального сезону в домівках майже третини українців уже відключали світло. Про це свідчать результати опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 26-29 листопада 2021 року, зазначають Патріоти України.

Майже 30% українців респондентів кажуть, що від початку опалювального сезону вже зіткнулися з відключенням електроенергії у квартирі чи будинку. 70% заявили, що поки відключень не було.

Більшість опитаних звинувачує в енергетичній кризі владу. Зокрема, 34,9% опитаних головною причиною кризових явищ в енергетиці назвали некомпетентність української влади. А 17,6% респондентів вважають причиною кризи корумпованість влади.
21,9% вважають, що енергетичну кризу спричинили навмисні дії українських олігархів. Лише 8,2% вважають, що причиною є ситуація на світових ринках газу та вугілля.

Під час дослідження методом телефонних інтерв’ю КМІС було опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для дорослого населення України.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...