І це ще не кінець? Інфляція в Україні за останній місяць прискорилася у 3,5 рази

Споживчі ціни в Україні у червні 2024 року зросли на 2,2%. Це у 3,5 рази більше, ніж травнева інфляція (0,6%), передають Патріоти України з посиланням на Державну службу статистики (Держстат).

За даними статистичного відомства, з початку року ціни зросли на 4,3%. Річна інфляція прискорилася до 4,8% (з 3,3% у травні).

Інфляція в Україні за останній місяць прискорилася у 3,5 рази: що стало причиною

Основною причиною стрибка цін у червні стало підвищення тарифів на електроенергію для населення на 63,6% до 4,32 грн/кВт-год.

Частка електроенергії з розрахунку інфляції становить 1,7%. Таким чином підвищення тарифів на 63,6% додало до інфляції 1,1% - тобто половину зростання цін у червні.

Ціни на товари та послуги

За даними Держстату, продукти харчування та безалкогольні напої за червень подорожчали на 0,5%. Найбільше подорожчали яйця – на 15,5% та цукор – на 3,2%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,1%, на одяг та взуття – впали на 2,5%.

Інфляція в Україні за останній місяць прискорилася у 3,5 рази: що стало причиною

Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 17,4%.

Ціни на предмети домашнього вжитку та побутову техніку не змінилися, охорона здоров'я подорожчала на 0,8%, транспорт - на 0,8%, ціни на зв'язок зросли на 1,1%, на відпочинок та культуру впали на 2,6%, освіта подорожчала на 1,1%, ресторани та готелі подорожчали на 0,7%, різні товари та послуги на 0,6%.

Інфляція в Україні за останній місяць прискорилася у 3,5 рази: що стало причиною

Ще один удар по кишені! В Україні прогнозують подорожчання продуктів через вимкнення електроенергії

п’ятниця, 19 липень 2024, 22:30

Якщо дефіцит електроенергії буде продовжуватись на такому ж рівні як зараз, це призведе до зростання цін, у першу чергу на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передають Патр...

Українців зобов'яжуть платити податок за посилки, дорожчі за 2000 грн: Ось що затвердили в Кабміні

п’ятниця, 19 липень 2024, 21:30

У Кабміні хочуть обкласти податком посилки дорожче за 45 євро (2 041 грн за курсом НБУ) – за винятком тих, що надсилають одержувачу без оплати і вони не призначені для продажу. Відповідна норма міститься у затвердженому Кабміном для подальшого розгляду...