Яйця в Україні дешевшають: Економісти розповіли, якими будуть ціни до кінця червня

Яйця в Україні дешевшають другий місяць поспіль. В Інституті аграрної економіки розповіли, що основна причина здешевлення яєць – збільшення пропозиції на ринку. На сьогоднішній день середня вартість десятка яєць не перевищує 55 грн, тоді як у квітні яйця коштували 70-80 грн/10 штук, передають Патріоти України.

Яєць на ринку зараз достатньо. Це пов'язано із збільшенням продукції приватних господарств, які виробляють приблизно половину всього обсягу яєць в Україні. Також влітку традиційно кури несуться краще, у порівнянні із зимовим періодом.Експерти очікують на подальше зниження цін на яйця до середини літа. Лише за останній місяць продукт подешевшав на 12,7%.

Скільки коштують яйця у супермаркетах

Станом на 6 червня, яйця курячі виробника "Квочка" коштують у середньому 54,45 грн за 10 штук. Найдешевше ці яйця можна купити в "Ашан" - 53,90 грн. Яйця курячі "Ясенсвіт" продаються за 54,89 грн/10 штук. У Varus цінник на ці яйця складає 48,60 грн. За 18 яєць потрібно віддати 109,23 грн, за 30 штук – вже 179,30 грн.

Варто врахувати, що у кожному супермаркеті також продаються нефасовані яйця (поштучно). Їхня вартість, як правило, нижча. При цьому якість не гірша, ніж фасованих.

Зазвичай, це продукція приватних господарств або виробників, які просто не можуть дозволити собі витрати на упаковку. Їхня поточна ціна, за даними Інституту аграрної економіки, коливається на сьогоднішній день у межах від 37,9 грн (Varus) до 52,5 грн (Auchan)

Курс валют в Україні: Тиша перед бурею, або Чому треба боятися дешевого долара

понеділок, 2 жовтень 2023, 9:40

Гривня демонструє стабільність, втім, експерти попереджають - це ненадовго, передають Патріоти України. І знову стабільність курсу валют в Україні після "валідольного" вересня – перед початком жовтня долар "заснув", як це було двадцять днів тому. Весь...

Українцям по-новому рахуватимуть розподіл газу: Що треба знати

понеділок, 2 жовтень 2023, 9:05

В Україні від 1 жовтня під час розрахунку розміру річної замовленої потужності газу для побутових споживачів, які повністю чи частково не отримують газопостачання, враховуватимуть лише за неопломбовані газові прилади. Про це повідомили у Національній к...