Яйця в Україні продаватимуть по-новому: Які з'являться і навіщо введуть класи

В Україні Міністерство аграрної політики планує змінити вимогу до курячих яєць. Перед продажем їх мають поділити на класи, вагу. Про це йдеться у проєкті наказу, опублікованому на сайті Мінагро, передають Патріоти України.

Так, яйця курячі хочуть поділити на два класи: "А" та "В". Яйця класу "А" повинні бути чистими, шкаралупа має бути чистою та непошкодженою, жовток – малорухливий, без чітких контурів. Не повинно бути сторонніх запахів тощо.

Водночас яйця класу "А" поділять і за вагою:

  • "XL" ("дуже великі"): яйця, вага яких становить 73 г і більше;
  • "L" ("великі"): яйця, вага яких становить 63 г і більше, проте менш ніж 73 г;
  • "М" ("середні"): яйця, вага яких становить 53 г і більше, проте менш ніж 63 г;
  • "S" ("малі"): яйця, вага яких становить менш ніж 53 г.

"Документ передбачає: сортування яєць за їхньою якістю та вагою; штампування яєць, маркування упаковок (контейнерів) та транспортної тари для яєць", – йдеться в публікації.

Документ розроблено з урахуванням рекомендацій та директив ЄС. Водночас яйця класу "В" – усі, які не відповідають якості класу "А".

Ситуація контрольована, але..: У НБУ назвали причини зростання курсу долара останнім часом

понеділок, 24 червень 2024, 20:40

Ситуація на валютному ринку України залишалася контрольованою, попри послаблення курсу гривні, зокрема під впливом збільшення бюджетних видатків. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на підсумки засідання Комітету з монетарної політики (КМП) Н...

Уряд Німеччини визначився, чи повертатиме безробітних українських біженців

понеділок, 24 червень 2024, 19:38

Німецький уряд не планує депортувати з країни українських біженців, які не хочуть працювати, про це заявив речник МЗС, передають Патріоти України. За його словами, Росія атакує цілі по всій Україні, а також намагається знищити інфраструктуру на заході ...