Яйця в Україні продаватимуть по-новому: Які з'являться і навіщо введуть класи

В Україні Міністерство аграрної політики планує змінити вимогу до курячих яєць. Перед продажем їх мають поділити на класи, вагу. Про це йдеться у проєкті наказу, опублікованому на сайті Мінагро, передають Патріоти України.

Так, яйця курячі хочуть поділити на два класи: "А" та "В". Яйця класу "А" повинні бути чистими, шкаралупа має бути чистою та непошкодженою, жовток – малорухливий, без чітких контурів. Не повинно бути сторонніх запахів тощо.

Водночас яйця класу "А" поділять і за вагою:

  • "XL" ("дуже великі"): яйця, вага яких становить 73 г і більше;
  • "L" ("великі"): яйця, вага яких становить 63 г і більше, проте менш ніж 73 г;
  • "М" ("середні"): яйця, вага яких становить 53 г і більше, проте менш ніж 63 г;
  • "S" ("малі"): яйця, вага яких становить менш ніж 53 г.

"Документ передбачає: сортування яєць за їхньою якістю та вагою; штампування яєць, маркування упаковок (контейнерів) та транспортної тари для яєць", – йдеться в публікації.

Документ розроблено з урахуванням рекомендацій та директив ЄС. Водночас яйця класу "В" – усі, які не відповідають якості класу "А".

Якими будуть ціни на електроенергію та газ в Україні після підвищення тарифів: У Раді озвучили суми

вівторок, 21 березень 2023, 18:56

У Верховній Раді наразі продовжуються обговорення щодо рівня підвищення тарифів на газ та електроенергію. Після підняття вартості газу, тариф на тепло має зрости мінімум у 2,5-3 рази. Про це розповів на своєму YouTube-каналі перший заступник голови Ко...

Підстава від Ердогана для Х**ла. Тиск спрацював: Туреччина перекрила доставку підсанкційних товарів у Росію

вівторок, 21 березень 2023, 18:30

Туреччина в березні 2023 року припинила транзит до Росії товарів, які підпадають під західні санкції. Рішення було прийнято під тиском США та Європи. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова представника експортної служби Туреччини та дипломата....