Як за часів агонії СРСР: Великий урожай зерна у Росії виявився фікцією

Практика «малювання» даних щодо врожаю, яка була поширена в Радянському союзі, схоже, повертається в Росію, зазначають Патріоти України.

«Регіональні органи чинять тиск на сільгоспвиробників сьогодні для того, щоб вони «давали вал», і за площами, і за врожаями», погрожуючи інакше припинити субсидії та держпідтримку, розповів керівник Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.
За його словами, з цим явищем аграрії зіткнулися минулого року, а цього ситуація повторюється. "Це формує досить серйозний ризик приписок у тій статистиці, яка збирається в країні", - сказав Злочевський (його цитує "Інтерфакс").
За даними Мінсільгоспу, на даний момент прибрано врожаю з 97% посівної площі та отримано 125,7 млн тонн у бункерній вазі. У чистій вазі, виходячи з офіційної статистики, РЗС прогнозує 121,6 млн. тонн. "Але питання об'єктивності цієї статистики залишається, мабуть, доведеться протягом сезону якось відстежувати і дивитися, виявляти коефіцієнт недостовірності, скажімо так, скільки з цих даних приписано", - сказав Злочевський.
У серпні Мінсільгосп США різко знизив прогноз щодо збирання зернових у Росії, а врожай пшениці оцінив лише у 72,5 млн тонн — на 13,5 млн (15%) менше, ніж роком раніше.
Слідом прогнози щодо врожаю знизили РадЕкон та ІКАР, посилаючись на несподівано слабкі дані Росстату про площі під озимою пшеницею: з торішніх 16,9 млн гектарів вони впали до 15,6 млн.
Посушлива погода, яка встановилася наприкінці червня-липні в основних регіонах, також обіцяла недобір зерна в Центрі та Поволжі. Врожайність зібраної пшениці в ЦФО впала на 24% рік до року, у ПФО — на 45%. Російський Мінсільгосп чекав урожай у розмірі 81 млн. тонн пшениці, але згодом знизив оцінку до 77,8 млн. тонн.

В Україні для кількох категорій скасували плату за доставку газу? Все, що треба знати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 15:30

Більшість споживачів газу найближчим часом сплачуватимуть за газ, як і раніше, за старими тарифами, передають Патріоти України. Варто пам'ятати, що окремо потрібно сплачувати за «блакитне» паливо і за його доставку. Щодо останнього платежу у мережі н...

У Швейцарії хочуть, щоб українські біженці працювали, але є нюанс

п’ятниця, 19 квітень 2024, 14:56

Очікується, що українські біженці у Швейцарії братимуть участь у соціальному житті країни, інтегруватимуться та знайдуть роботу. Але працевлаштуватися для багатьох з них нелегко. Лише трохи менше від 23 відсотків біженців з України зараз працюють. Феде...