Українцям уже підвищили тарифи на електроенергію та зберегли вартість газу на рівні, який був до повномасштабної війни. Водночас обговорюється зростання тарифів на холодне водопостачання та водовідведення, передають Патріоти України
OBOZREVATEL розповідає, як зміняться ціни на комунальні послуги з 1 липня.
Тарифи на воду
Імовірно, що з 1 липня у великих містах України подорожчає холодна вода. Проте остаточне рішення все ще не ухвалене, тому зростання тарифів можуть знову відтермінувати, як це вже сталося 1 січня, а потім 1 березня.
Якщо рішення ухвалять, вартість кубометра може зрости в середньому на 30%. Однак це не означає, що у всіх містах вода подорожчає саме на третину.
Тарифи на водопостачання значно відрізняються залежно від водоканалу, і підвищення також буде різним: у когось вода може подорожчати на 10%, а в когось і на 40%. Крім того, тарифи точно залишаться незмінними у Херсонській, Миколаївській та Харківській областях.
У НКРЕКУ пояснювали: зміна тарифів обґрунтована через зменшення обсягів реалізації, які були враховані у чинних тарифах. Зокрема, на 2,03 млн куб, або на 10,43% із централізованого водопостачання та на 1,3 млн кубів (7,48%) централізованого водовідведення.
Крім того, на 12-13% зросли витрати водоканалів на електроенергію. На 20-29% збільшились і витрати на оплату праці.
Минулого разу тарифи на воду переглядали півтора року тому. Останнє підвищення відбулося у грудні 2021 року.
Ціна на газ
Ще у травні 2023 року було оголошено тарифи на газ, які діятимуть наступні 12 місяців, до 1 травня 2024 року включно. Абсолютна більшість сімей (близько 98%) платять "Нафтогазу". Компанія встановила тариф 7,96 грн за куб. м.
Загалом вартість газу у різних постачальників коливається від 7,7 до 9,99 грн за кубометр. Найвигідніша пропозиція – у компанії "ЕРУ Людям". Це маленький столичний постачальник блакитного палива. Найвищі ціни у "СвітлоГазу". Це також компанія із Києва.
Тариф на електроенергію
Вартість електрики для населення зросла з 1 червня. Міняти її не планують щонайменше до кінця 2023 року. Тобто ціна залишиться на рівні 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання.
Зайвих витрат можна уникнути за допомогою двозонного та тризонного тарифів. Перехід на такі тарифи вимагає встановлення спеціальних лічильників.
Двотарифний лічильник працює за принципом "день – ніч", тобто електроенергія вдень дорожча, а вночі дешевша. А тритарифний дає змогу платити менше не в пікові години споживання, але більше – в пікові.
Двозонний тариф:
Тризонний тариф:
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...