Які доходи потрібно обов'язково вказати, а які ні на що не впливають: Як правильно оформити субсидію в Україні

Під час оформлення субсидій на оплату комуналки українці мають заповнювати декларацію про доходи. До неї, крім зарплати, пенсії, стипендій тощо, вноситься ще ціла низка відомостей, проте деякі грошові надходження не враховуються, а тому й зазначати їх не потрібно, передають Патріоти України.

Які доходи не впливають на субсидію:

Відсотки з банківських депозитів. При цьому важливо пам'ятати, що йдеться виключно про депозити у сумі, меншій за 100 тис. грн. Якщо такі є субсидію взагалі не призначать.

Виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Йдеться про державну допомогу "на проживання", яка виплачується у розмірі 2000 грн на місяць на одного дорослого та 3000 грн – на дитину чи особу з інвалідністю.

Допомога від ООН та інших міжнародних організацій. Найчастіше маються на увазі тримісячні виплати по 2200 грн. на місяць, які отримують соціально незахищені українці під час війни.

Також не зараховується до доходу будь-яка інша допомога від благодійних організацій. Однак у цьому випадку важливо зберегти документи, що підтверджують її отримання.

Аліменти, соцдопомога на сиріт, а також одноразова допомога при народженні та усиновленні дитини. У декларації також не потрібно вказувати одноразову виплату за надання звання "Мати-героїня." При цьому щомісячна допомога на дитину під час оформлення субсидії враховується, тому її обов'язково вносити до декларації.

Деякі інші види доходів. Це, зокрема, дотації фермерам за молодняк великої рогатої худоби, оплату за роботу членом виборчої комісії, допомогу на похорон тощо.

Що потрібно обов'язково вказати у декларації

Це зарплата (сума "на руки", тобто після сплати податків), пенсія, стипендія, а також соціальні виплати, які не вказані в попередньому списку. Зокрема це допомога з безробіття та страхові виплати від соцстраху.

Крім того, у декларації доведеться вказати всі отримані перекази з-за кордону, а також обсяг придбаної іноземної валюти. У цьому випадку не враховується валюта, куплена для оплати лікування та навчання.

Як розрахувати субсидію

Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім'ї ділиться на кількість зареєстрованих у приміщенні осіб та визначається середньомісячний дохід на одну особу. У свою чергу, дохід ділиться на прожитковий мінімум (з 1 грудня 2022 р. – 2589), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.

Джерело: Обозреватель

Тепер матимуть "скрепний" лікер: У РФ зареєстрували товарний знак виробника Jägermeister

вівторок, 18 червень 2024, 23:14

Федеральна служба з інтелектуальної власності РФ (Роспатент) зареєструвала товарний знак виробника лікерів Jägermeister, повідомляють Патріоти України з посиланням на "РИА Новости". "Статус: діє. Остання зміна статусу 11 червня 2024 р.", - зазначено в ...

Сюжет для анекдотів: РФ зібралася продавати автомобілі Lada в Емірати

вівторок, 18 червень 2024, 12:54

Російський концерн АвтоВАЗ має намір почати продажі автомобілів Lada в Об'єднаних Арабських Еміратах уже в 2024 році. Машини будуть представлені в дилерському центрі, розташованому на центральній автомобільній вулиці в Дубаї, заявив президент АвтоВАЗу ...