"Якщо медицина не здолає коронавірус, світова економіка постраждає ще сильніше": МВФ дав невеселий прогноз

Криза тільки набирає обертів...

Світова економіка продовжує переживати масштабну кризу, пов'язану з пандемією коронавіруса. І оцінки втрат зростають з кожним днем. Причому раніше Міжнародний валютний фонд прогнозував, що збитки від Covid-19 перевищать 9 трлн доларів в глобальному масштабі, але вже зараз визнав, що його експерти помилилися, передають Патріоти України.

"Криза тільки набирає обертів, а прогноз вже гірше навіть наших песимістичних очікувань. Якщо медицина не здолає вірус, багато економік постраждають ще сильніше", - сказала глава МВФ Крісталіна Георгієва.

Економісти МВФ впали у відчай через пару тижнів після того, як Захід почав поступово віддалятися на карантин. В середині квітня вони втратили віру в найближче майбутнє і передрекли світовій економіці спад на 3% в поточному році, тоді як ще минулої осені розраховували, що вона виросте на ті ж три відсотки. Вперше в сучасній історії прогноз змінився так різко за такий короткий термін.
Глава МВФ додала, що за неповний місяць стало ясно, що передбачення застарівають швидше, ніж їх вдається оформити і представити публіці. "Вкрай ймовірно, що в червні ми оновимо прогнози. І вже зараз ясно, що варто очікувати поганих новин", - сказала вона.
Повідомляється, що за лічені дні після публікації попередньої оцінки збитку від МВФ три найбільші економіки світу, на які припадає більше половини світового випуску і споживання, пережили найсерйозніше падіння в сучасній історії. Так, економічна активність в Китаї скоротилася вперше майже за півстоліття. Євросоюз не бачив такого спаду за все своє існування. А найбільша в світі економіка США спіткнулася об карантин, і найтриваліша в її історії десятирічна фаза підйому підійшла до кінця. Безробіття серед американців побило всі рекорди з часів Великої депресії.
За даними глави МВФ, для перезапуску економіки після карантину всі країни світу вже пообіцяли виділити з казни додаткові 9 трлн доларів. "І ми просимо всіх тільки про одне: будь ласка, витрачайте якомога більше. І потім ще трохи", - сказала Крісталіна Георгієва.
Але таких грошей ні у кого немає, їх доведеться позичати. Платити за рахунками доведеться майбутнім поколінням: наполегливою працею, через підвищені податки або інфляцію. "У кожного своя стратегія, але Європа, схоже, виходить з карантину на більш ранній стадії епідеміологічного циклу, ніж Азія. До того ж, можливості повномасштабного тестування, відстеження контактів та ізоляції вогнищ зараження в Європі поступаються азіатським аналогам", - попереджають експерти МВФ.

Також експерти МВФ додали, що діяти треба обережно, і не варто піддаватися спокусі відкрити всього побільше і швидше.

Джерело: ВВС

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...