Якщо постраждали від атак РФ: Як подати заявку в "Дію" на компенсацію збитків через війну

В українців, постраждалих внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ, з’явилася можливість подати заяву до Реєстру збитків для України, який відкрився у Гаазі. Це можна зробити безплатно через Дію, передають Патріоти України.

Про це 2 квітня повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. "Запускаємо новий важливий сервіс. Дані з міжнародного реєстру будуть основою для майбутніх репарацій. Дія стає важливою частиною передачі та відображення масштабів збитків від російської агресії", – заявив міністр.

Як уточнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду, у Гаазі розпочинає роботу Міжнародний реєстр збитків, куди зможуть звернутися із заявою всі постраждалі від російської агресії українці. "Прогнозуємо, що тільки в сегменті житла до Реєстру надійде від 300 до 600 тис. заяв від постраждалих. Загалом очікуємо до 8 млн заяв від усіх, кого так чи інакше торкнулася війни", – зазначив прем'єр. Компенсація збитків від війни: як подати заявку в Дії

Щоб скористатися сервісом, потрібно оновити мобільний застосунок Дія. Не першому етапі приймаються не всі заявки – можна подати заяву про знищену або пошкоджену нерухомість:

  • приватного будинку;
  • квартири;
  • дачного чи садового будинку;
  • іншого житлового приміщення.

Для подання заяви потрібно бути власником майна. Також має бути Акт про обстеження від місцевої влади.

"Далі буде можливість подавати заяви до реєстру про вимушене переміщення, шкоду життя, здоров'я, катування і сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава", – анонсував Федоров.

Як підрахували у Опендатаботі, за два роки великої війни українські суди ухвалили 397 рішень щодо відшкодування шкоди, завданої військовою агресією РФ. Щороку таких справ стабільно більшало:

  • у 2022 їх було 44;
  • у 2023 році – 262;
  • за перші три місяці 2024 року – 91 судове рішення.

При цьому переважна частина рішень (292) стосується стягнень на користь людей, а решту ж (105) було винесено на користь бізнесу. Розглядається ще 487 справ проти країни-агресорки (310 були порушені громадянами, 177 – бізнесом).

Досі через відсутність відповідного механізму реальне стягнення відшкодування було неможливим. Проте 2 квітня у Гаазі відкрився створений у травні 2023 року Реєстр збитків для України.

Реєстр було створено під егідою Ради Європи, і наразі до нього долучилися ЄС та 43 інших країн, зокрема США, Японія та Канада. Головна мета Реєстру – зафіксувати всі заяви про шкоду, яку завдала війна, щоб Росія виплатила Україні та українцям справедливі репарації.

Особливі категорії: Хто з українців може не платити за комуналку

понеділок, 20 січень 2025, 9:08

В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...

Розмір майбутньої пенсії можна збільшити: Українцям пояснили, що для цього потрібно

понеділок, 20 січень 2025, 8:58

Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...